Moderný dizajn žiaroviek

Categories: Tags:

Bez žiaroviek si svoj život už nevieme predstaviť. Sú všade a sú potrebné. Sú v domácnostiach, hoteloch, v autách, reštauráciách, baroch a na rôznych iných miestach. Všimli ste si už a vy, že v reštauráciách a podobných podnikoch nájdete rôzne kreatívne žiarovky? Nie klasické, ktoré bežne kupujeme, ale žiarovky, ktoré sú niečim výnimočné. Pokiaľ sa vám niečo také páči tiež, tak neváhajte a kúpte si to tiež. Ak však máte šikovné ruky, tak si to kľudne môžete urobiť aj doma. Použite len vašu fantáziu a príde to samo. Vaša navrhnutá žiarovka bude niečo nové, kreatívne a hlavne výnimočné.

Na trh sa dostala nová žiarovka s názvom „sphere“. Vyrába sa so špirálovým a klasickým vzorom vlákien, takže si typ môžete vybrať aj sami. Sami rozhodnite čo sa vám lepšie hodí do domácnosti či do hotela a reštaurácie. Je to len na vás.

Ako ďalšia tu je Edison žiarovka, ktorá je navrhnutá v retro štýle. Áno, dokonca aj žiarovky idú s módou. Existuje mnoho štýlov a motívov dekoračných žiaroviek. Poznáme napríklad vzhľad slzy či  kruhov. Tieto žiarovky ponúkajú fantastický svetelný zážitok, aký pri normálnej žiarovke budete hľadať len márne.

Ďalej poznáme mnoho iných svietidiel. Odporúčame si pozrieť aj svietidlá na stenu, ktoré sa už nesú v štýle luxusu. Nemusíte mať ani veľa peňazí aby ste si ich mohli dovoliť. Zaručujeme, že podobné svietidlá urobia na vašu rodinu a známych obrovský dojem a vy tak nikdy nebudete ľutovať svoju kúpu.

Výhody LED

Categories: Tags:

Kto by nepoznal LED, toľko sa o nich hovorí, aké sú šetrné a lepšie, ako bežné vlákninové žiarovky, je to však všetko pravda? Ako vôbec funguje LED? A aké má výhody? Poďme sa spolu pozrieť na tieto otázky a nájdeme spolu odpovede. 

Aby sme mohli začať bližšie rozoberať LED žiarovky, povedzme si čo táto skratka vôbec znamená. Ak budeme hľadať v odborných knižkách nájdeme vždy niečo, ako light-emitting diode, čo by sme mohli voľne preložiť, ako elektroluminiscenčná dióda. Na prvý pohľad extrémne odborný pojem, ktorý nám vôbec nič nehovorí. V jednoduchosti by sme to mohli povedať aj takto – vyžaruje svetlo, keď ňou prechádza elektrický prúd v priepustnom smere. 

Na trhu nájdeme rôzne druhy LED, či sú to už tie maličké, ktoré sú osadené v rôznych indikátoroch zariadení, v zobrazovačoch, v našich vozidlách, alebo poskytujú svetlo v našich príbytkoch, funkcia je vždy rovnaká. LED sa stali jednoducho súčasťou našich životov. Nájdeme ich už v každej domácnosti, či na verejných priestranstvách. Zaujímavé je to, že nie všetky sú rovnaké, čo sa týka svietivosti a kvality.

Dôležitú úlohu zohráva aj čip, ktorý je osadení v LED-ke. Na trhu nájdeme rôzne čipy, ktoré určujú viacej, ako si myslíte. Pozor si treba dávať na cenu, keď je veľmi nízka pravdepodobne sa jedná o LED čip s nízkym svetelným tokom, aj keď na obale môžete nájsť vytlačené údaje o vysokých Lumenoch! Týmto nepekným trikom, klame veľa výrobcov. Čipy odporúčame s označením novej generácie, kde patria napríklad MCOB LED, či  COB LED. Keď už vieme ako to celé funguje, povedzme si tie najdôležitejšie fakty, ktoré nás ako potencionálnych kupcov zaujímajú. Týmito faktami sú overené výhody oproti klasickým vlákninovým žiarovkám.

Výhody :

 • viacej svetla za menej peňazí- uvádzame vo W na 1 Lumen (LED viac ako 100 lm/W, obyčajná žiarovka 15 lm/W)
 • produkujú menej tepla ( max. 40 stupňov)
 • viacero svetelných odtieňov na trhu
 • rozsvecujú sa extrémne rýchlo
 • hodia sa aj do priestorov, kde je časté vypínanie a zapínanie
 • ekologické – žiadna ortuť ani ťažké kovy
 • extrémne dlhá životnosť – podľa výrobcov aj 17 rokov

LED sa teda stal našim dobrým priateľom, vďaka ktorému dokážem ušetriť nesmierne veľa peňazí na svietenie. Výhodou je aj nižšia cena na trhu, kedže sa nejedná o revolučnú novinku, ale LED je už akú-takú dobu na trhu.

 

LED žiarovky – sviečky

Categories: Tags:
LED žiarovky sviečky - www.ziarovky.eu

LED žiarovky – sviečky, sa dodávajú v rôznych veľkostiach, farbách a taktiež v rôznych svetelných tokoch, ktoré vyžarujú. Tieto typy žiaroviek sú vhodné pre vnútorné ale aj vonkajšie použitie s jedinou požiadavkou a to je, že sa budú nachádzať vo vodotesnom púzdre alebo obale, aby nevznikol priamy kontakt elektriky s vodou. Čo sa týka typov sviečkových žiaroviek, existuje nespočetné množstvo druhov, typov ktoré sa delia podľa príkonu, farby a pod. K dispozícií sú 1watové, 2watové, 3watové, 4watové až po 50watové LED žiarovky. Tieto LED žiarovky sa vyrábajú s rôznym typom objímky (pätice). V našom sortimente nájdete pätice typu GU10, E27, E14, G4, G9 a mnoho iných. Znamená to že si nájde každý žiarovku podľa svojej potreby.

LED žiarovky sviečky www.ziarovky.eu 1 1024x441 LED žiarovky  sviečky

Tieto žiarovky sú ideálne pre malé lampy alebo môže byť taktiež použité ako samostatné osvetlenie v domácnosti. Vďaka svojmu vzhľadu sú ideálne pre svetelné zdroje umiestnené v rohoch izieb alebo zvýraznenie určitej časti miestnosti. Ich dizajn priláka každého zvedavca. Väčšie typy týchto LED žiaroviek sú vhodné na dekoračné ozdobenie vonkajších svietidiel, kde je potrebné použiť väčší zdroj svetla.  Za zmienku stojí samozrejme aj ich životnosť. Živostnosť týchto druhov LED žiaroviek nezaostáva za inými typmi LED žiaroviek. Vydržia od 30 000 až do 50 000 hodín. Niektoré typy týchto žiaroviek vydržia pri 3hodinovom dennom osvetlení až 25 rokov. Výsledkom ich používania je taktiež 90% úspora elektrickej energie v porovnaní s klasickými modelmi žiaroviek. V princípe to znamená že dostanete rovnakú úroveň osvetlenia ako predtým a ušetríte na elektrickej energií.

Pokiaľ máte záujem dozvedieť sa viac o týchto typoch dekoračných LED žiaroviek alebo máte záujem o kúpu, neváhajte nás kontaktovať na mailovú adresu info@ziarovky.eu

Lumen – Čo to je?

Categories: Tags:
Lumen - Čo to je?

Čo je to Lux?

Lux je jednotkou osvetlenia podľa medzinárodnej sústavy SI. Je to osvetlenie vyvolané svetelným tokom jedného lumenu dopadajúcom na plochu jedného štvorcového metra, alebo osvetlenie produkované na povrchu, ktorého všetky body sú vo vzdialenosti jeden meter od homogénneho bodového zdroja o svietivosti jednej kandel.

Čo je to Lumen (lm)?

Lúmen (značka: lm) je hlavná jednotka svetelného toku, ktorý je jednou z vedľajších fyzikálnych jednotiek sústavy SI

 1 lúmen je svetelný tok vyžarovaný do priestorového uhlu 1 steradiánubodovým zdrojom, ktorého svietivosť je vo všetkých smeroch 1 kandela.

Lumen, resp. lm, je jednotka, ktorou sa meria celá vyžarovaná energia emitovaná svetelným zdrojom a prijatá okom. Lumen si netreba zamieňať s Wattom, pretože citlivosť ľudského oka sa líši v závislosti od vlnovej dĺžky vyžarovanej energie.

Svetelná účinnosť indikuje účinnosť, s ktorou je spotrebovaná elektrická energia premieňaná na svetlo. Táto účinnosť je udávaná v lm/W alebo v lumenoch na Watt.

Zdroj: wikipedia

LED žiarovka – Čo to je?

Categories: Tags:
LED žiarovka - predaj lacných LED žiaroviek

LED žiarovka je polovodičová žiarovka, ktorá používa LED diódy ako zdroj svetla. Pretože svetelný výkon jednotlivých LED diód je malý v porovnaní s klasickou žiarovkou, používajú sa viaceré diódy súčasne. LED žiarovky sa môžu používať namiesto klasických žiaroviek. Väčšina LED žiaroviek musí obsahovať aj externé obvody, aby boli schopné pracovať so štandardným striedavým prúdom. V porovnaní s klasickou žiarovkou a kompaktnou žiarivkou ponúkajú vyššiu životnosť a efektívnosť, ale zriaďovacie náklady sú vyššie.

 

Použitie v domácnosti

Jediná LED dióda je slaboprúdové polovodičové zariadenie, ktoré nemôže byť priamo použité so striedavým prúdom bez určitých obvodov, ktoré upravujú tok prúdu v žiarovke. Je možné použiť rezistor zapojený do série na obmedzenie prúdu, čo je však neefektívne, pretože väčšina napätia sa stratí v rezistore. Jednoduché zapojenie diód do série dokáže minimalizovať straty, avšak výpadok jednej diódy vyradí z prevádzky celú sériu. Paralelné zapojenie zvyšuje spoľahlivosť. V praxi sa používa zapojenie do 3 alebo viacerých paralelných sérií.

LED žiarovky určené na nahradenie klasických žiaroviek sa vyrábajú v štandardných rozmeroch, s Edisonovým závitom a inými závitmi. Vyrábajú sa aj na nízke napätie (napr. 12 V) a pre štandardné napätie striedavého prúdu (110 alebo 230 V).

Postupne narastá výber možností na náhradu žiaroviek mnohých druhov LED žiarovkami. Nevýhodou je, že LED žiarovky potrebujú dostatočné chladenie, a na väčšie výkony, ako mala 100W klasická žiarovka, vyžadujú aj väčšie rozmery. Väčšinu LED žiaroviek nie je možné stlmiť a ich svetlo je čiastočne smerové. Hoci ich cena je ešte stále pomerne vysoká, dokážu sa zaplatiť usporenou energiou už v priebehu jedného roka. LED žiarovky strácajú intenzitu svojho svetla počas doby životnosti iba veľmi pomaly a na rozdiel od kompaktných žiariviek neobsahujú ortuť a spĺňajú normu RoHS. Sú k dispozícii v rôznych farebných prevedeniach.

Posledné modely LED žiaroviek sú konštruované z vysokosvietivých SMD LED čipov, priemerná účinnosť je sa blíži k 100 lm na 1W a sú stmievateľné.

Efektivita

Zriaďovacie náklady + (Spotreba × Cena prúdu) = Celkové náklady
42px Info bulb LED žiarovka  Čo to je?
klasická žiarovka
10 × € 0,45 + 75 W × 10.000 h × € 0,18 / kWh = € 139,50
15px Sparlampe.svg LED žiarovka  Čo to je?
kompaktná žiarivka
2 × € 6,00 + 18 W × 10.000 h × € 0,18 / kWh = € 44,40
42px Crystal ktip LED žiarovka  Čo to je?
LED žiarovka
1 × € 15,00 + 12 W × 10.000 h × € 0,18 / kWh = € 36,60
Úspora = € 102,90 resp. € 7,80
z • d • u
Typ žiarovky
Svetelný tok 42px Crystal ktip LED žiarovka  Čo to je?
LED žiarovka
15px Sparlampe.svg LED žiarovka  Čo to je?
kompaktná žiarivka
35px Bulbgraph LED žiarovka  Čo to je?
halogénová žiarovka
42px Info bulb LED žiarovka  Čo to je?
klasická žiarovka
50 lm 1,2 W
100 lm 15 W
150 lm 4 W 20 W
200 lm 2 W 5 W 18 W 25 W
250–400 lm 3 W 6–7 W 30–35 W
400–450 lm 4 W 8–9 W 28 W 40 W
500 lm 5 W 10 W 35 W 50 W
550–700 lm 6 W 11–12 W 42 W 60 W
800 lm 14–15 W 65 W
900–950 lm 8 W 16–17 W 52 W 75 W
1100 lm 18 W 90 W
1200 lm 70 W 92 W
1200–1300 lm 20 W 70 W 100 W
1500 lm 23 W 120 W
1800 lm 27 W
2100 lm 33 W 105 W 150 W
2800 lm 140 W 200 W

Zdroj: wikipedia

Na našej webovej stránke používame súbory cookies. Prezeraním našej webovej stránky súhlasíte s ich používaním a ukladaním do Vášho prehliadača. Viac informácií | Zatvoriť
Translate »