Slide toggle

Kategória: Historické svietidlá

Historické svietidlá sú dnes zárukou obdivu v každej domácnosti, chalupe, reštaurácií alebo v hoteli. Tieto originálne svietidlá vnesú do izby ducha minulých čias a prispôsoboia výzor a štýl izby do historickej doby. Svietidlá v historickom vzhľade sú v dnešnej dobe veľmi moderné.

Priemyselné industriálne svietidlá

Priemyselné industriálne svietidlá a osvetlenie

Priemyselné industriálne svietidlá a osvetlenie

Priemyselný svetelný trend je väčší ako kedykoľvek predtým a máme všetko, čo potrebujete na to, aby ste si ho našli v našom online obchode s lampami, žiarovkami a osvetlením inšpirovanými priemyslom.

S množstvom vzorov, ktoré sú exkluzívne pre našu domácu značku, sme urobili priemyselný vzhľad cenovo dostupný. Začnite s Edisonovou žiarovkou inšpirovanou retro vzhľadom, ideálnym na získanie priemyselného štýlu, a potom pridajte jedno z priemyselných svietidiel v širokej škále možností od predĺžených, elegantných dizajnov skiel až po jemné sférické a pedantné siluety.

Ak ste skutoční oddaný priemyselnej revolúcií, pozrite sa na naše klietkové svietidlá v tradičných kovových povrchoch, ako je chróm alebo meď.

Dokončením vášho nového vzhľadu sme sa nezdržovali, pokiaľ ide o závesné a nástenné lampy v priemyselnom štýle. Nájdete tu dostatok možností na osvetlenie skladu vrátane menších svetiel až po mohutné závesné svietidlá.

Dizajnové osvetlenie, svietidlá, lampy a žiarovky Predávame štýlové osvetlenie zo širokého výberu stropných svietidiel, závesných osvetlenií

Dizajnové osvetlenie, svietidlá, lampy a žiarovky

Dizajnové osvetlenie, svietidlá, lampy a žiarovky
Predávame štýlové osvetlenie zo širokého výberu stropných svietidiel, závesných osvetlenií, priemyselných lámp, stolových svietidiel, nástenných svietidiel pre váš dom alebo komerčné priestory.

Od moderného a súčasného osvetlenia až po retro a priemyselné osvetlenie máme niečo pre každého.

Strávili ste týždne, ak nie mesiace, ak nie roky, pri zostavovaní vášho interiéru snov? Vyberanie správneho nábytku, príslušenstva, farieb a materiálov. Teraz musíte všetko oživiť: so štýlovým osvetlením.

Osvetlenie je dokonalým doplnkom pre akýkoľvek interiér. S lampami môžete nastaviť správnu náladu a prispôsobiť ju vašim potrebám. Svietidlá môžu vyhovovať rôznym potrebám a prichádzajú v mnohých rôznych tvaroch, veľkostiach, farbách a materiáloch. U nás nájdete všetko od retro dizajnového osvetlenia až po moderné svietidlá, ktoré budú odrážať Váš osobný štýl.

V našej ponuke osvetlenia môžete nájsť rôzne štýly a príslušenstvo svietidiel, ako sú napríklad držiaky, objímky, káble, vodiče, tienidlá, spojky, edison žiaroky,  a ďalšie elektro príslušenstvá.

Poskladajte-si-svoje-svietidlo-z-lanových-závesných-káblov

Poskladajte si svoje svietidlo z lanových závesných káblov

Poskladajte si svoje svietidlo z lanových závesných káblov. Lanové závesné svietidlá sú dostupné na webstránkach www.ziarovky.eu a www.odora.eu. Na týchto webstránkach nájdete široký sortiment lanových svitidiel, ktoré sú rozdelené do jednotlivých kategórií. Svietidlá sa vyrábajú s jednou päticou alebo dvomi päticami. Náš online butik vám ponúka široký srotiment doplnkov a príslušenstva, vďaka ktorým si môžete aj vy poskladať takéto svietidlo (viď. obrázok)

Poskladajte si svoje svietidlo z lanových závesných káblov

(zdroj obrázku: www.kurtjawinski.com)

V kategórií stropných držiakov nájdete mnohopäticové držiaky na stropné svietidlá. Tieto stropné držiaky slúžia ako úchyt a dekorácia zároveň. Uchytíte na ne svoje lanové svietidlá, vďaka čomu dosiahnete dizajn ako na obrázku. Lanové svietidlá najviac vyniknú v moderných bytoch a miestnostiach. Taktiež sú krásnou dekoráciou ku tatranskému obkladu alebo k dreveným trámom. Lanové svietidlá je možné prispôsobovať, zaviazať, pretiahnúť cez trám a podobne. Vytvorte si vo svojom podniku alebo domácnosti nádherny rustikálny dizajn aj vy.

K týmto rustikálnym svietidlám je vhodné skombinovať dekoračné žiarovky z kolekcie EDISON. Ponúkame množstvo modelov a typov EDISON žiaroviek. Tieto žiarovky sú vyrobené z klasických vlákien, vďaka čomu dodávajú interiéru a dotyčnému svietidlu nádherný dekoračný a diskrétny efekt. Tieto žiarovky však nie sú vhodné na bežné osvetlenie, skôr ako dekorácia alebo ako jemné diskrétne osvetlenie.

Historické-nástenné-svietidlo-v-starodávnom-dizajne2

Svietidlá – ich špecifikácia, história a účel

Jeden zo zaručených spôsobov ako dodať vášmu interiéru, ten správny šmrnc je práve dobrá voľba moderného dizajnového svietidlá, ktorý bude zaručene patriť medzi najzáujimavejšie kúsky Vašej obývačky, jedálne, predsenie alebo celého interiér vôbec.

Dizajnérskych značiek svietidiel nemá hraníc. Jednotkou na trhu sú už dlhú dobu talianske značky plné najrozmanitejších tvarov, veľkostí, materiálov a cenových relácií.
Svojimi rozmermi veľkorysé svietidlá zaznamenávajú obrovský úspech, niekedy im práve naopak robia konkurenciu menšie a subtílnejšie.
Pri výbere svietidlá je veľmi dôležité spravne si vedieť zadefinovať si využitia daného priestoru, aby zvolené svietidlo vedelo správne odrážať potreby užívateľa a zároveň aby pôsobilo ako správne esteticky doladený mobiliár.
Vaša fantázia pri výbere do miestnosti, kam chcete svietidlá umiestniť sa medze naozaj vôbec nekladú, existuje však zopár trendov, ktoré sa v poslednej dobe stali vo svete interiérového dizajnu zaužívanými.
Častou otázkou je správna voľba svietidlá do obývacej izby. V takých prípadoch jednoznačne vyhráva kompozícia solitérneho, zavesného svietidlá, situovaného priamo nad obývačkovym stolíkom. Zaujímavým riešením môže byť veľkorysé spustenie závesu svietidla priamo nad stolík. Svietidlo by však nemalo byť nižšie ako úroveň očí sediacej osoby, aby sa nestalo prekážkou pohody Vášho obývačkového sedenia.
Rovnake svietidlá je možno aplikovať nad jedálenský stôl alebo v zasadacích miestnostiach. v takých to situáciach sa často uplatňuje motív rytmu -a , ide o opakovanie svietidiel za sebou.
Vašu pohodu pri večernom čítaní v obývacej izbe môže zaistiť aj Orave stojaté svietidlo, ktoré bude plniť ako význam pre vás praktický a vy ste mohol čítať svoju knihu s dostatkom svetlá, ale tak tiež tvoro veľmi vkusnú dekoráciu.

V chodbách, predsieňach a poprípade kúpeňach je ideálnou voľbou rozmiestnenie bodového osvetlenia zabudovaného v podhľade, prípadne nástenné, ktoré nevytvára kontrast medzi osvetlenou a neosvetlenou plochou. Naopak, pri správnom umiestnení jednoliato osvetlí koridor. Ak je budovanie podhľadu problematické, najuniverzálnejším riešením je vždy stropné svietidlo, ktorého ponuka je azda najrozmanitejšia.
zvolením správnu polohu svietidla určujeme svetelnú pohodu interiériu. Tieto by sa mali správne doladiť svetelným zdrojom, ktorého intenzita je podmienená využitím priestoru.

V dnešnej dobe sú na trhu rôzne typy úsporných žiaroviek, halogénov s rozptylovým svetlom, zdroje s bodovým svetelným lúčom a iné svetelné zdroje.
Po výbere dizajnového svietidla zodpovedajúceho Vášmu štýlu a jeho doplnení o vhodný svetelný zdroj interiér Vášho príbytku ožije na nepoznanie, s čím vy budete určite spokojný.

svietidlo do podniku - Pavúk

Využitie závesného svietidla Pavúk v podnikoch

Najpredávanejšie závesné svietidlo s viacerými päticami s názvom “Pavúk” je vhodné použiť do barov, reštaurácií, hotelov, avšak využitie má aj v bežnej domácnosti. Toto nádherné svietidlo ponúkame s rôznym počtom pätíc, podľa veľkosti miestností v ktorej bude použité. V prípade že máte veľkú reštauráciu a podobne a prajete si pavúka rozmiestniť po celej miestnosti, je možné nakonfigurovať jeho ramená v rôznych dĺžkach, stačí ak nás vopred kontaktujete s takou požiadavkou. Na záver pár fotografií a inšpirácií.

 

 

Realizácia klienta – Historické závesné svietidlo s čiernym tienidlom

Pri realizácií klienta boli použité nástenné historicke závesné svietidlá v kombinácií s moderným iternérom. Svietidlá vyzerajú štýlovo v kombinácií s moderným stropom v bielej farbe. Svietidlá majú čierny stropný držiak, zlatistú objímku a čierne tienidlo s priemerom 22cm.

Ako závesné svietidlá si klient zvolil závesné historické svietidlá s priemerom tienidla 30cm. Svietidlá dokonalé zapadli k mdoernému interiéru. Tieto svietidlá odporúčame kombinovať s bielym stropom alebo s tatranským profilom po prípade v kombinácií s drevenými obkladmi alebo piliermi.

Realizácia Klienta – Historické nástenné a závesné svietidlá

Pri realizácií klienta boli použité nástenné historicke svietidlá v kombinácií s drevom. Svietidlá vyzerajú štýlovo v kombinácií s dreveným stropom a drevenými zárubňami. Na steny boli použité Svietidlá Shadeless. Svietidlá majú čierny stropný držiak, zlatistú objímku a čierne tienidlo s priemerom 18cm.

Ako závesné svietidlá zvolil klient svietidlá z rovnakého modelového radu. Jedná sa o svietidlá s čiernym tienidlom s priemerom tienidla 30cm a priemerom tienidla 36 cm.  Svietidlá dokonalé zapadli k nástenným svietidlám Shadeless. Tieto svietidlá odporúčame kombinovať s tatrannským profilom alebo s dreveným stropom, drevenými trámami. Ako vidieť na fotodokumentácií od klienta, svietidlá sú vhodné do takéhoto prostredia. Hodia sa na chaty, bufety, reštaurácie a pod.

 

Retro a vintage svietidlá

Častejšie a častejšie sa do najnovšej módy vracajú staré prvky. Je to jeden opakujúci sa cyklus. Tak isto to bolo v prípade vintage a retro, ktoré sa vrátilo približne pred 2 rokmi a stále je neodmysliteľnou súčasťou. Musíme povedať, že retro a vintage tu budú ešte určitý čas a tak by ste si svoj domov mali zveľadiť aj nejakými zaujímavými kúskami. Ak sa bojíte riskovať a nechcete rovno celú miestnosť premeniť na štýl retro a vintage, tak skúste nejaké malé kúsky. Čo tak osvetlenie? Je mnoho retro a vintage kúskov ako napríklad vintage lampy na stôl, rôzne retro svietidlá závesné sa trop či rôzne stojanové lampy.

Väčšinou sú tieto retro a vintage lampy bielej, čiernej či silno hnedej farby. To samozrejme patrí k tomuto obdobiu. Sú krásne zdobené, ale zas na druhej strane nájdeme aj čisto jednoduché lampy. Sú väčšinou vyrobené z kovu a ich výška je nastaviteľná.

V posledných rokoch sa veľmi presadili retro a vintage svietidlá na stôl. Na krásne ebenový stôl sa hodí napríklad silno hnedá lampa s vnútorným červeným priestorom. Taktiež sa dostali do popredia lampy nie s vypínačom, ale so šnúrkou, ktorá nám lampu zapne. Ak túžite po niečom menej „starom“ a jednoduchšom tak vám odporúčame napríklad lampu bielej farby. Ak je jednoducho navrhnutá, tak bude ľahká a ľahko sa s ňou dá manipulovať. Čo sa týka pohybu lampy, tak ju jednoducho skloníte alebo odsuniete. Podľa potreby. Záleží od materiálu, z ktorého bola lampa na stôl zhotovená. Je to skvelý kúsok do vašej domácnosti, ktorý určite ocenia aj vaši známi.

Kedy zvoliť nástenné a kedy závesné svietidlá?

Výber správneho osvetlenia nie je také ľahké ako sa môže zdať, ovplyvňuje nás nielen veľkosť, zavesenie ale aj cena, ktorá sa často líši podľa typu svietidla niekedy až drasticky. Často si musíme priplatiť za dizajnérsky kúsok, ktorý je niečím iný ako ten bežný, ktorý kúpime v obchode. Pri výbere si musíme uvedomiť ale jednu podstatnú vlastnosť, ktorou je svietivosť. Svietivosť veľa určuje, či už náladu alebo atmosféru, jej pôsobeniu sa jednoducho nevyhneme.

Platí pravidlo, že čím väčší priestor, tým väčšia svietivosť, čo je aj logické. Výrobcovia často odporúčajú  200 lm/m2 , čo znamená že ak máte 20m2 priestor potrebujete okolo 4000lm. Ak už máte dostatočne silné osvetlenie, určite zvažujete nástenné alebo závesné svietidlá. V prípade, že ste obmedzení umiestnením el. rozvodov, určite veľa nad tým nepremýšľajte, zvoľte také osvetlenie, ktoré viete bez problémov pripojiť. Ak máte viacej možností buď kombinujte oba typy osvetlenia, alebo zvoľte to, ktoré vám viacej vyhovuje. Nad stoly, barové pulty odporúčame závesné svietidlá. Najviac sa tu hodia tie, ktoré pozostávajú z častí, ktoré vysia dolu a odrážajú svetelné lúče napr. kryštáliky, kovové franforce a podobne.

Odporúčaná výška stropu by mala byť 3m a viacej, aby vám nové osvetlenie neprekážalo v pohyblivosti. Ak máte výšku stropu nižšiu zvoľte radšej nástenné, je to aj pre vašu bezpečnosť. Nebojte sa, že by takéto osvetlenie vyzeralo nudne. Skúste kombinovať viacej typov, materiálov. Krásne pôsobí aj kombinácia medzi moderným a vintage štýlom – stropné svietidlo v industriálnom štýle, svietidlo nástenné pozostávajúce z LED. Nebojte sa kombinovať, výsledok vás veľmi milo poteší, tomu verte.

Stolové svietidlá v retro štýle

Pokiaľ hovoríme o hlavnej úlohe osvetlenia, existuje len málo stolových lámp, ktoré sú spoľahlivé a robustné zároveň. Naše stolové lampy sú vyrábané pre potrebu čítania a zároveň dotvárajú Vašemu stolíku alebo kancelárií vkusný dizajn. Sú ideálnou voľbou pretože ich vzhľad je nadčasový.

Stolové lampy z nášho sortimentu sú vyrábané v rôznych modeloch. Kombinácia retro štýlu stolovej lampy s okrúhlou dekoračnou EDISON žiarovkou vytvára jedinečný priemyselný retro dizajn osvetlenia, ktoré je ideálne ako dekorácia Vašej komody alebo písacieho stola.

Využite 10% Extra zľavu na celý sortiment talianskych značiek IDEAL LUX a DAYLIGHT ITALIA . Akcia platí do 21.8. Zľava sa uplatní automaticky v nákupnom košíku.

X