Slide toggle

Sprievodca zapojením a inštaláciou

Profesionálne diely osvetlenia, káble a elektro príslušenstvo

Prezrite si náš sortiment pre domácich majstrov, výrobcov a predajcov. Všetky jednotlivé diely, kusy a komponenty, ktoré ponúkame sú výbornej kvality vyrobené v Taliansku.

Tu nájdete našich užitočných sprievodcov, ktorí vám pomôžu začať! Pozrite si naše návody, odporúčnia a tipy o tom, ako rozžiariť váš priestor!

Pozor

Ak ste si zakúpili elektrický kábel, zásuvky, vypínače, stmievače, zástrčky alebo akýkoľvek iný predmet, ktorý sa používa na elektrinu, buďte mimoriadne opatrní. Odporúčame, aby ste sa pred začatím akéhokoľvek projektu zahŕňajúceho elektrinu vždy poradili s licencovaným elektrikárom.


Naša spoločnosť ODIS STUDIO s.r.o. nezodpovedá za to, ako sa položky, ktoré ste si zakúpili, používajú alebo ako boli zostavené pre akýkoľvek projekt alebo aplikáciu.
Snímka obrazovky 2022-02-11 o 8.43.30

Objímky

Naše základné termoplastové a bakelitové objímky sú SAMOZAMYKACIE! Nezostavujte zásuvky s terminálom vo vnútri, kým nie je zapojená kabeláž. Terminál uzamkne objímku. Tento typ objímok sa nachádza v mnohých našich objímkach. 

Pripojovacie jednotky (terminál) majú na sebe nainštalované uzamykacie kolíky, čo znamená že pri výmene žiarovky sa objímka samovoľne neodpojí. Uzamykací mechanizmus sa neskôr dá odomknúť. Obrázok nižšie znázorňuje rôzne tipy uzatváracích mechanizmov a tip ako ich otvoriť – zatlačením na mechanizmus.

POZOR: Elektrický prúd musí byť vypnutý!

Snímka obrazovky 2022-02-11 o 8.59.46

So všetkými ťažko dostupnými priestormi a neobmedzenými možnosťami vašej fantázie sú tu naše úchyty na káble a držiaky káblov. Upozornenie! Tieto držiaky káblov nie sú vhodné pre káble so širším priemerom ako 8mm alebo pre hrubé retro laná.

uchyt

Stropný decentralizér je ideálny doplnok pokiaľ chcete premiestniť konce vašej závesnej lampy od stropnej rozety, alebo iba zavesiť kábel zo stropu.

svorka na kabel

Chcete vytvoriť priamku alebo cik-cak dizajn? Naša univerzálna káblová svorka sa jednoducho inštaluje a navyše vyzerá skvele! 

Porcelánové vodiče káblov

 

 

Niekedy je externá elektroinštalácia diktovaná architektonickými požiadavkami, ak je potrebné, aby stena, na ktorú má byť systém inštalovaný, zostala neporušená, napríklad: hrady, historické domy, vidiecke domy a súkromné ​​domy v prípade stien z kameňa, tehál alebo dreva. Externá kabeláž je teda nevyhnutnosťou a môže ponúknuť príležitosť vniesť na miesto skutočný, jedinečný nádych.

Porcelánový vodič kábla v čiernej farbe.
Porcelánový izolátor na vedenie kábla po stene, priemer 19mm, čierna farba
Porcelánové vedenie dvoch káblov v čiernej farbe.
Porcelánový izolátor na vedenie kábla po stene, priemer 19mm, biela farba

Vypínače, spínače a zástrčky

spínače
zastrcky
kable

Vzdelávanie, návod a obsah odmietnutia zodpovednosti

Všetok materiál uvedený na našej webstránke www.ziarovky.eu a súvisiace sociálne médiá a tlačové aktíva slúžia len na informačné účely. Nenesieme žiadnu zodpovednosť za to, čo robíte s týmito znalosťami. Nemôžeme niesť zodpovednosť za žiadne škody na majetku alebo zdraví spôsobené položkami, o ktorých čítate na našej webovej stránke. Odporúčame vám, aby ste si overili miestne zákony a poradili sa s profesionálnymi elektrikármi/dodávateľmi pri akomkoľvek projekte zahŕňajúcom elektrickú energiu, výstavbu alebo montáž.

Urob si sám a výukový materiál vyučovaný na webovej stránke našej spoločnosti a iných aktívach slúži len na informačné účely. Prevzatím akýchkoľvek informácií alebo vzdelávacích materiálov od našej spoločnosti preberáte všetky riziká súvisiace s materiálom, na ktorý sa vzťahuje. Súhlasíte s tým, že ochránite a budete brániť našu spoločnosť pred akýmikoľvek nárokmi a škodami v dôsledku akýchkoľvek a všetkých zahrnutých informácií.

Prevzatím a/alebo použitím akýchkoľvek informačných zdrojov od našej spoločnosti  súhlasíte s tým, že tieto informácie budete používať bezpečným a zákonným spôsobom, v súlade so všetkými platnými zákonmi, bezpečnostnými pravidlami a zdravým rozumom. Ďalej súhlasíte s tým, že podniknete také kroky, ktoré môžu byť primerane potrebné alebo vyžadované platnými zákonmi, aby ste udržali akékoľvek informácie mimo dosahu maloletých a neškolených a/alebo nezrelých jednotlivcov.

Musíte akceptovať, že vy a vy sami ste zodpovední za svoju bezpečnosť a bezpečnosť ostatných v akomkoľvek úsilí, do ktorého sa zapojíte. Zatiaľ čo materiál na našej www stránke je poskytovaný v nádeji, že si vytvoríte vlastné osvetlenie, ste zodpovední za overenie jeho presnosti a použiteľnosti pre váš projekt. Ste zodpovedný za to, že poznáte svoje limity vedomostí a skúseností. Ak vykonávate akúkoľvek prácu s „hlavným napájaním“, ako je elektrické vedenie 120 alebo 240 V AC, mali by ste sa poradiť s licencovaným elektrikárom.

Niektoré ilustračné fotografie neznázorňujú bezpečnostné opatrenia alebo vybavenie, aby boli jasnejšie znázornené kroky projektu. Tieto projekty nie sú určené pre deti. Používanie týchto pokynov, súprav, projektov a návrhov je na vaše vlastné riziko. Naša spoločnosť sa zrieka akejkoľvek zodpovednosti za akékoľvek následné škody, zranenia alebo výdavky. Je vašou zodpovednosťou zabezpečiť, aby boli vaše aktivity v súlade s platnými zákonmi.

 

ODIS STUDIO s.r.o.

Vajanského 614/18

03101 Liptovský Mikuláš

Slovensko