Články a návody

Články a návody o historických a retro svietidlách, led žiarovkách, úspore energie a dekorácie do domácnosti v podobe lamp a lustrov. Návody k osvetleniu.
Stropné osvetlenie – aké svietidlo si vyberiete do domu či bytu?

Stropné osvetlenie – aké svietidlo si vyberiete do domu či bytu?

Stropné osvetlenie – aké svietidlo si vyberiete do domu či bytu?

Závesné svietidlá sa nachádzajú v prevažnej väčšine obytných budov. Umožňujú rovnomerné osvetlenie miestnosti, čo uľahčí prácu, štúdium a varenie, ako aj navodí príjemnú atmosféru priaznivú pre odpočinok. Všetko závisí od vášho výberu a rozhodnutí o usporiadaní.
Je preto dôležité, aby dostupná ponuka produktov umožňovala rôzne kombinácie. Sme si toho dobre vedomí, a preto v našom obchode nájdete mimoriadne rozmanitý katalóg produktov. Výrazne vám pomôže pri konečnom rozhodnutí.

Stropné svietidlo do obývačky, izby, kuchyne

Štýlové osvetlenie je jedným z najlepších spôsobov, ako zdôrazniť elegantný charakter interiéru a jeho útulnú atmosféru. Závesné svietidlo sa najčastejšie vyberá do obývačky a spálne, no v praxi skvele poslúži v každej miestnosti.
V našej ponuke nájdete predmety, ktoré sa vyznačujú jednoduchým tvarom a originálnymi tvarmi, ktoré určite oslovia všetkých milovníkov dizajnových doplnkov. A čo viac, poskytujeme masívne závesné svietidlá, ideálne pre veľké, vysoké miestnosti, ako aj malé modely, ktoré možno úspešne vybrať do malých bytov.

Bez ohľadu na to, aký typ závesného svietidla si vyberiete, najdôležitejšie je, aby ste ho ladili. Nielen na charakter interiéru, ale aj na to, ako miestnosť najčastejšie využívate.
Ak sa používa napríklad na prácu alebo čítanie, oplatí sa zvoliť verziu, ktorá poskytuje silné svetlo, vďaka čomu nebudeme musieť namáhať oči. Keď má závesné svietidlo navodiť relaxačnú náladu, ktorá napomáha relaxácii, svetlo by malo byť skôr tlmené a rozptýlené. V závislosti od našej vízie usporiadania môže byť osvetlenie inštalované ako v hlavnom bode miestnosti, tak aj vo vybranej zóne, ktorú chcete jednoducho osvetliť. Dôležité bude aj stropné závesné svietidlo nad kuchynským stolom. Malo by vytvárať príjemnú atmosféru, ktorá prispieva k spoločnému stravovaniu s rodinou. K dispozícii budú aj ďalšie lampy namontované nad doskou alebo sporákom. Ústredným bodom môže byť stropné LED svietidlo. Samozrejme, konečný výber závisí od veľkosti a špecifickosti miestnosti. Vďaka našej ponuke si môžete vybrať akékoľvek riešenie. Výber je na Vás!

Štýlové závesné svietidlá do každého interiéru

Poskytujeme široký výber svietidiel, vďaka ktorým ľahko nájdete model, ktorý dokonale ladí so štýlom danej miestnosti. Pre milovníkov glamour ponúkame krištáľové verzie, ktoré krásne odrážajú svetlo a vyzerajú veľmi pôsobivo. V sortimente sú aj jednoduché kúsky s mierne strohým charakterom, ideálne do bytov zariadených v industriálnom štýle alebo loftov. Moderné LED závesné svietidlá sú zaujímavou ponukou pre všetkých, ktorí hľadajú originálne modely s nevšednými tvarmi.
V ponuke sú aj kópie v škandinávskej edícii, vintage a mnohé iné. Závesné svietidlá sú dostupné v rôznych farbách. Zaujímavou možnosťou sú čierne, kovové verzie a kópie z dymového skla. Všetky modely tejto kategórie sú vyrobené z veľmi kvalitných materiálov, vďaka čomu sa vyznačujú odolnosťou a dlhou životnosťou.

LED stropné svietidlá – maximálna funkčnosť

Dobre vieme, že atraktívny vzhľad nie je všetko. Veľký význam majú aj praktické otázky. Osvetlenie preto musí byť maximálne funkčné. Bez ohľadu na to, či ich vytvorí čierna, zlatá alebo sklenená závesná lampa. Z tohto dôvodu sme pripravili veľmi široký sortiment LED produktov, ktoré spĺňajú množstvo veľmi dôležitých kritérií. V prvom rade vytvárajú prirodzené, príjemné svetlo. Vďaka veľmi rozmanitej ponuke si ľahko vyberiete svietidlá do obývačky, kuchyne, spálne či kancelárie. Na každom mieste poskytnú osvetlenie, na ktorom vám najviac záleží.
To však nie je koniec. LED produkty sú cenené aj pre svoju vysokú energetickú účinnosť a proekologický charakter. Nespotrebúvajú príliš veľa elektriny, takže sa nemusíte obávať vysokých účtov. Zároveň sú veľmi odolné voči poškodeniu a vplyvu vonkajších faktorov, takže sa určite osvedčia ako kúpa na dlhú dobu.

Kde sa teda oplatí použiť LED osvetlenie ? Všade! Môže to byť stropné svietidlo do spálne, obývačky, kuchyne alebo kúpeľne. Bude perfektne fungovať na akomkoľvek mieste. Tým skôr, že si ho môžete ľubovoľne vybrať z hľadiska dizajnu, použitých materiálov, veľkostí či použitých dekoračných prvkov. Prezrite si našu ponuku a vyberte si svietidlo, ktoré vyhovuje vašim požiadavkám.

Kreatívne žiarovky DASH od talianskej značky Daylight Italia

Dash je LED žiarovka s obzvlášť plochým dizajnom, ktorá vďaka špeciálnemu tvaru a umiestneniu LED dokáže vytvárať prekvapivé svetelné hry a rozptyľovať svetlo do všetkých smerov priestoru. Zvláštnosťou je odlišné vnímanie difúzie svetla: pri pohľade spredu vyžaruje veľmi jemné svetlo vytvárajúce poetický kruhový odraz, ktorý premietaný na stenu evokuje efekt zatmenia. Pri pohľade zboku vyjadruje maximálne vyžarovanie svetla.

Dash je k dispozícii aj vo verzii s matným sklom pre jemnejšie a rovnomernejšie svetlo, je možné inštalovať na strop a na stenu. Vďaka svojmu podstatnému a technologickému aspektu sa hodí do každého priestoru a štýlu, od tých najklasickejších až po tie najzásadnejšie. Vysoké podanie farieb zvýrazňuje farby prostredia. Vďaka možnosti nastavenia je vhodná na vytvorenie najosobnejšej svetelnej atmosféry. Má dlhú životnosť a zaručuje vysokú úsporu energie.

Solárne svietidlá, lampy, reflektory a iné osvetlenie

Solárne svietidlá, lampy, reflektory a iné osvetlenie

Solárne svietidlá, lampy, reflektory a iné osvetlenie

 

1. Zakúpil som si solárne osvetlenie ale po inštalovaní sa ani nerozsvietilo alebo svietilo krátko

Solárne osvetlenia obsahujú batérie, ktoré bývajú od výroby väčšinou prednabité. No časom sa batérie samovoľne vybíjajú a tak niektoré osvetlenie získate s takmer vybitými batériami. Je nutné nechať solárny panel vystavený priamemu slnku aspoň 1 – 3 slnečné dni.

2. Kúpil som si od vás 3 lampy, 2 z nich nesvietia

Taktiež môže byť rôzna úroveň nabitia batérií aj v jednej zakúpenej sérií.

3. Mal som solárne svietidlá niekoľko dní na slnku a nesvietia mi všetky

Treba zvážiť či sú všetky svietidlá umiestnené rovnako, teda či dopadá počas dňa rovnako slnka. Taktiež treba skontrolovať, či sa to jedno svietidlo nenachádza na mieste, kde môže aj po zotmení dopadať svetlo. Napr. z pouličnej lampy, reflektor od suseda a pod. Vtedy osvetlenie zachytáva toto svetlo aj po zotmení a preto sa nerozsvieti. Toto sa dá skontrolovať jednoduchým zakrytím solárneho panela, kedy by sa mali osvetlenia rozsvietiť dokiaľ bude zakrytý solárny panel.

4. Zakúpené osvetlenie som nabíjal niekoľko dní na slnku, ale aj tak svieti len krátko

Nenachádza sa tesne pri osvetlení strom, ktorého konár by spôsoboval tieň na malú časť panela? Stačí ak je prekrytá malá časť panela, čo i len tieňom z tenkého konára a nabíjanie neprebieha tak, akoby malo. Alebo neprebieha vôbec. Je solárny panel čistý? Silnejšie znečistenie panela od zaschnutej dažďovej vody alebo prachu, znemožňuje nabíjanie.

5. Musím solárne osvetlenie nabíjať na priamom slnku? Nestačí za sklom tesne na okne?

Solárne panely sú navrhnuté tak, aby sa nabíjali na priamom slnku bez prekážok. Aj sklo vadí nabíjaniu panelov, najmä polykryštalickým a monokryštalickým. Vtedy je účinok nabíjania minimálny.

6. Počul som, že existujú solárne panely, ktoré sa nabíjajú nielen zo slnečného svetla, ale aj z denného svetla a za sklom. Máte v ponuke svetlá s takými panelmi?

Panely, o ktorých ste počuli sú amorfné panely. Sú najcitlivejšie zo všetkych druhov solárnych panelov a teda dokážu malý prúd generovať aj pri zamračenom počasí alebo pri nabíjaní za sklom. No častokrát je ten prúd a napätie nedostatočné pre nabitie batérie. Maličký panel v kalkulačke stačí pre napájanie kalkulačky, nakoľko je potrebných len niekoľko mili Ampérov. Solárne osvetlenie potrebuje pre svoju prevádzku viac energie a aby sa bola batéria schopná nabíjať, je treba viac Voltov a viac mili Ampérov. Na nabíjanie svietidiel za sklom tak zabudnite.

7. Zakúpil som si solárne senzorové svietidlo a keď prejdem okolo, svietidlo sa nerozsvieti počas dňa

Aj senzorové svietidlá sú určené do tmavého prostredia. Aktivuje sa až po zotmení slnka.

8. Svietidlá mi zo začiatku pár dní fungovali a potom zrazu prestali. Čo sa mohlo stať?

Aké bolo počasie? Ak bolo niekoľko po sebe dní zatiahnuté počasie, svietidlo sa nemalo kedy nabíjať a večer sa ešte vybíjali zásoby v batériach od výroby.Počkajte do najbližších slnečných dní. Nie je vo vašej blízkosti novoinštalovaný zdroj svetla, ktorý by v noci svietil? Môže spôsobovať príliš silné svetlo aj po zotmení a tak si vaše svietidlo “myslí”, že je deň.

9. Pred rokom som si od vás kúpil 2 svietidlá, jedno svieti neustále a druhé postupne strácalo výkon a teraz sa už nerozsvecuje

Pravdepodobne je v jednom svietidle znehodnotená batéria. Zvykne sa to stávať vtedy, keď sa osvetlenie nedostatočne nabíja. Teda nemá vhodnú polohu, kam nedopadá toľko slnečného svetla ako na druhé ( funkčné ) osvetlenie. Časom tak batéria stratí svoju kapacitu. To isté platí pri mierne zašpinenom solárnom paneli.

Retro vypínače vyrobené z porcelánu, bakelitu® a zo skla

Kvalita zvonku aj z vnútra

Spínacie systémy značky THPG vyrobené z porcelánu a bakelitu® boli vyvinuté internými špecialistami. Vyrábajú sa v Durínsku (porcelánové kryty a stredové vložky), vo Vestfálsku (bakelitové kryty, stredové vložky a spínacie mechanizmy) a v Bavorsku (sklenené kryty). Na veľtrhoch pravidelne vidieť, ako architekti poklepávajú a ohmatávajú materiál, aby zistili, či je naozaj pravý. Čo je, samozrejme, nielen povrchovo, ale aj skrz-naskrz – pri pokrievkach z bakelitu® majú steny materiálu hrúbku minimálne 2,5 mm, sklenené pokrievky 4 mm a porcelánové pokrievky hrúbku 13 mm. Vnútorné fungovanie je prispôsobené: Hlavné jednotky pre otočné, kolískové a prepínače sú vyrobené z keramického materiálu. A: Naše otočné spínače sú stále skutočnými otočnými spínačmi, v ktorých sa kontakty otvárajú a zatvárajú otáčaním. V súčasnosti to nie je vždy tak, mnohé iné otočné spínače sú skutočne kolískovými spínačmi, ktoré sa ovládajú pomocou otočného gombíka. Rozdiel je cítiť aj počuť.

Vnútorná štruktúra: Keramické spínače

Ovplyvnené námornou elektrotechnikou. V niektorých odvetviach tieto typy otočných spínačov prežili až dodnes – vo všeobecnosti je to prípad, keď spoľahlivosť a odolnosť sú najvyššou prioritou a kde je kritické spoliehanie sa na robustnú mechanickú prevádzku spínačov napriek častému používaniu súprúdovej elektriny: v prípade stavby lodí a priemyselných aplikácií. Mechanizmy našich VYPÍNAČOV vyrába CAW (Casp. Arn. Winkhaus) v Halveri neďaleko Lüdenscheidu; vyrábajú elektrotechnické inštalačné produkty už od roku 1910 av úzkej spolupráci s nimi sme vyvinuli rad spínačov. Nadstredové zariadenie keramického spínača, ktorý sa skladá zo 42 častí, je výsledkom vysokej mechanickej presnosti: udržiava konzistentný kontakt spínača bez ohľadu na rýchlosť otáčania a je uzavretý s hlasným cvakaním – nielenže to skvele znie, ale tiež chráni materiál, pretože zabraňuje škodlivému oblúkovému efektu, ktorý môže vzniknúť aj pri striedavých prúdoch a dlhodobo poškodzuje kontakty spínača. Nadstredové zariadenie je tiež pozinkované, aby bola zaistená bezpečná prevádzka.
Všetky produkty značky THPG majú testovaciu značku VDE. Označenie CE sa používa na etikete obalu a na všetkých produktoch, ktoré podliehajú smernici CE.

Kryty a možnosti kombinácií

Jednoduché, dvojité a viacnásobné kombinácie. Vypínače a zásuvky sa dodávajú bez vonkajších krytov. Pre vložky série bieleho porcelánu sú k dispozícii čelné dosky ako jednoduché a dvojité kryty,  aj systémové čelné dosky. Vďaka predným krytom a čelným doskám sú možné rôzne kombinácie rôznych prvkov (napríklad zásuvka a vypínač) alebo identické prvky (napríklad tri elektrické zásuvky) je možné kombinovať a namontovať. Všetky porcelánové vypínače a zásuvky je možné kombinovať. Jedinou výnimkou sú dátové a telefónne zásuvky, antény
zásuvky a nástenné zásuvky reproduktorov, ktoré nie je možné namontovať do + porcelánového dvojitého krytu. Pre vložky čiernobielej série Bakelite® sú jednotlivék dispozícii okrúhle a štvorcové čelné dosky, okrúhle systémové čelné dosky ako aj štvorcové dvojité, trojité a štvornásobné čelné dosky. Pre čierne a biele bakelitové vložky pre sériu skla sú k dispozícii okrúhle jednoduché a systémové čelné dosky.

Biely »bakelit®. Bakelite® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Momentive Specialty Chemicals Inc. Séria bielych Bakelite® je vytvorená z rovnakého materiálu ako ten čierny. Biely materiál však vyrába iný výrobca. Presne povedané, nemalo by sa preto nazývať
obchodný názov Bakelite®, ale pod všeobecným názvom duroplast. Komu na uľahčenie rozlišovania predmetov používame pre predmety z čiernej série označenie Bakelite® += a pre biele duroplast.
Poznámka k inštalácii: Vzdialenosti vložiek vo všetkých viacnásobných a systémových krytoch sú v súlade so štandardným rozstupom 71 mm a možno ich jednoducho použiť s existujúcimi inštaláciami. Spínacie systémy sa hodia do všetkých štandardných podomietkových zásuviek.

 
Od nepríjemnosti k potešeniu: Porcelánový systém vypínačov

Porcelánový a keramický priemysel bol od začiatku elektrotechnického veku a niekoľko desaťročí nasledujúcich najvýznamnejším poskytovateľom elektrotechniky: Plášte, spínače a kryty boli vyrobené z tohto atraktívneho materiálu, ktorý má okrem estetických vlastností aj hmatateľné technické vlastnosti. výhody: izoluje a je extrémne húževnatý.
Je ťažké pochopiť, prečo dnešný porcelánový materiál pre elektrické spínacie systémy možno vo všeobecnosti nájsť iba v priemysle. Túto skutočnosť možno vysvetliť iba dominantnou podnikateľskou mentalitou „viac, rýchlejšie, lacnejšie“.
Výrobcovia technického porcelánu – sídliaci predovšetkým v Bavorskom lese a Durínsku – zúfalo hľadajú nové oblasti, v ktorých by uplatnili svoje vysoko rozvinuté zručnosti. Združili sme výrobcu elektrotechnických vypínačov z Vestfálska a výrobcu elektrotechnického porcelánu z Durínska. Výsledkom je tento porcelánový spínací systém, ktorý je na trhu už dvadsať rokov etablovaný. Je funkčný a príjemný v troch smeroch: na pohľad, na dotyk a na ucho (vďaka príjemnému „klack“ zvuku otočného spínača).

Predná doska a tlačidlo:
elektrotechnický porcelán…Všetky porcelánové diely pochádzajú zo Schierschnitz v Durínsku, kde sa elektrotechnický porcelán vyrába od roku 1913. Porcelán sa lisuje pod tlakom 35–40 MPa do kovových výliskov, následne sa glazuje a speká pri teplote 1320–1330 °C. (Použitý porcelán, typ C 110, spĺňa aj normy pre materiálové charakteristiky definované v DIN VDE 0335 časť 3.)… a duroplast. Z bezpečnostných dôvodov je vložka porcelánovej zásuvky tepelne tvarovaná v zodpovedajúcej farbe duroplastu.

Odporúčané:
Porcelánový vypínač bol ohodnotený ako „odporúčaný“ organizáciou pre práva spotrebiteľov Öko-Test. Ďalšie informácie nájdete v časopise Öko-Haus (4/2000). Všetky vypínače a zásuvky spĺňajú bezpečnostné predpisy Združenia VDE pre elektrické, elektronické a informačné technológie.

Čierny systém spínačov bakelit®

Druhý systém spínačov: čierny a bakelit®.
Porcelán a bakelit® koexistovali harmonicky mnoho rokov a obe farby, biely porcelán a čierny bakelit®, boli rovnako obľúbené. Zistilo sa, že syntetická živica Bakelite® je ideálnym materiálom pre elektrotechnické aplikácie: jej stabilita bola bezkonkurenčná a jej tepelná odolnosť a izolácia boli úžasné.
Materiál zostal bežný vo vypínačoch a zásuvkách až do 60-tych rokov, ale potom bol bakelit® nahradený lacnejšími syntetickými materiálmi. S rozšírením termoplastu ako nového spínacieho materiálu sa bakelit® prakticky vytratil zo scény. Neexistuje však žiadne porovnanie medzi bakelitom® a termoplastom: bakelit® je oveľa ťažší a príjemnejší na pohľad aj na dotyk. Je to spôsobené jeho výrobou. Namiesto toho, aby sa vyrábal procesom vstrekovania, sa bakelit® formuje priamo zo svojej surovej formy pomocou „matrixovej metódy“. Úspešným vývojom systému porcelánových vypínačov sme sa rozhodli obnoviť toto harmonické spolužitie. V úzkej spolupráci so spoločnosťou CAW sme vrátili stratené formy a nástroje do výroby a našli výrobcov materiálov, ktorí sú majstrami v spracovaní bakelitu® – zručnosť, ktorú už nemožno považovať za samozrejmosť. Výsledkom je systém spínačov Bakelite®: rovnako ako jeho porcelánový náprotivok je funkčne aj esteticky lepší ako ostatné syntetické výlisky.

Informácie o bakelitu®.
Keď si Leo H. Baekeland v roku 1908 zaregistroval patent na výrobu prvého úplne syntetického materiálu, bol si vedomý ťažkostí, ktorým čelil elektronický priemysel, ktorý nutne potreboval náhradný materiál za drahý materiál šelak. Jeho bakelit, vôbec prvý termosetový syntetický materiál, umožnil vyrábať predmety na každodenné použitie s relatívne nízkymi nákladmi pomocou lisovacích foriem. Nový materiál bol rýchlo prijatý na výrobu mnohých výrobkov pre domácnosť: počnúc gombíkmi a spínačmi, potom sa presunul do rádií, telefónov a dokonca aj písacích strojov. Všetky vypínače a zásuvky spĺňajú bezpečnostné predpisy. Združenia VDE pre elektrické, elektronické a informačné technológie.

Viac informácií a kompletný katalóg značky THPG nájdete TU: Katalóg THPG

 

Solárne svietidlá – Ušetrite peniaze za energiu

Chcete rozjasniť váš dvor bez toho, aby ste utrácali príliš veľa peňazí?

Ste niekto, kto rád trávi čas večer vo svojom vonkajšom priestore? Alebo možno radi organizujete záhradné posedenia? Ak áno, potrebujete dostatočné osvetlenie, ktoré vášmu dvoru poskytne osvetlenie, ktoré potrebuje, a to všetko pri skrášľovaní exteriéru vášho domova. Lampy však môžu byť drahé, najmä pokiaľ ide o spotrebu elektrickej energie. Čo ak však môžete získať krásne osvetlenie bez toho, aby ste museli zvyšovať účty za elektrinu?

Ušetrite peniaze a energiu pri osvetlení vášho domova pomocou nástenných solárnych svietidiel!

Je čas zabudnúť na šokujúco drahé účty za elektrinu. Naše svietidlá sú vybavené solárnymi panelmi s batériou, takže nemusíte nič pripájať, len aby ste rozjasnili svoj životný priestor. Jednoducho zapnite vypínač a nechajte ich cez deň vonku, aby sa nabili. Po úplnom nabití vydržia tieto nástenné lampy v noci nepretržite až do 8 hodín.

Ďalšou skvelou vecou pri používaní solárnych svetiel je, že na ich inštaláciu nepotrebujete najať profesionála. Keďže nie sú potrebné žiadne káble, lampy môžete jednoducho namontovať na steny pomocou skrutiek. Aby ste si mohli svoje svetlá užiť kedykoľvek, LED diódy sú umiestnené v pevnom a vodotesnom čiernom plastovom obale. Tento materiál odoláva hrdzaveniu a korózii, vďaka čomu je ideálny pre akékoľvek poveternostné podmienky. Netreba sa báť, že by svetlá zostali na slnku, daždi alebo snehu.

Stále nie ste presvedčení? Tu je viac dôvodov, prečo si solárnu lampu zamilujete:

  • Elegantný a štýlový dizajn
  • Všestranná dekoračná aplikácia
  • Rýchle a jednoduché čistenie
  • Dá sa používať celoročne

Vaša záhrada alebo príjazdová cesta ešte nikdy nevyzerala v noci tak úžasne ako so solárnymi nástennými svietidlami.

 

Na sklade 3 ks - expedujeme ihneď (možné doobjednať u výrobcu)

Solárne nástenné svetlo s pohybovým senzorom, 3W, IP65, 120lm
Original price was: 15.00 €.Current price is: 12.00 €. s DPH
-20%

Na sklade 1 ks - expedujeme ihneď

Solárne nástenné svietidlo s pohybovým senzorom, 220lm, 1200mAh, Superfire FF6-B
Original price was: 19.00 €.Current price is: 13.00 €. s DPH
-32%

Skladom u výrobcu ( o dobe dodania budete informovaní )

Skladom u výrobcu ( o dobe dodania budete informovaní )

Solárna nástenná lampa 6W, 280lm, 1500mAh, Superfire FF11-F
Original price was: 26.00 €.Current price is: 15.00 €. s DPH
-42%

Skladom u výrobcu ( o dobe dodania budete informovaní )

Skladom u výrobcu ( o dobe dodania budete informovaní )

Solárne závesné svietidlo v tvare žiarovky Superfire T26-S, 500lm
Original price was: 30.00 €.Current price is: 15.50 €. s DPH
-48%

Skladom u výrobcu ( o dobe dodania budete informovaní )

Na sklade 2 ks - expedujeme ihneď (možné doobjednať u výrobcu)

Solárna lampa s ďialkovým ovládačom a vstavaným LED svetlom Superfire FF10-B
Original price was: 31.00 €.Current price is: 16.00 €. s DPH
-48%

Na sklade 1 ks - expedujeme ihneď (možné doobjednať u výrobcu)

Solárne nástenné svetlo s pohybovým senzorom, 5W, IP65, 260lm
Original price was: 22.00 €.Current price is: 18.00 €. s DPH
-18%

Na sklade 2 ks - expedujeme ihneď

Skladom u výrobcu ( o dobe dodania budete informovaní )

LED solárne svietidlo na stenu v čiernej farbe, 4W, IP65, 500lm
Original price was: 22.00 €.Current price is: 19.00 €. s DPH
-14%

Na sklade 2 ks - expedujeme ihneď (možné doobjednať u výrobcu)

rozdiel medzi elektrickými káblami - ziarovky.eu

Textilný elektrický kábel pre svietidlá a elektrický kábel pre vedenie – Aký je rozdiel?

Toto je veľmi dobrá otázka, pri ktorej sa stretávame s mnohými nejasnosťami, takže v tomto článku vám pomôžeme pochopiť rozdiely medzi textilným káblom pre svietidlá a textilným elektrickým káblom pre vedenie. Na prvý dojem by vám mohlo byť odpustené, že ste si mysleli, že tieto dva typy textilných káblov sú vzájomne zameniteľné. Každý z nich má veľmi špecifické použitie.

Textilné elektrické káble pre svietidlá 3 x 0.75mm2

Naše textilné elektrické káble 3 x 0.75mm2 na osvetlenie sú špeciálne navrhnutý tak, aby sa vyrovnali s nižšími energetickými nárokmi stropných závesných svietidiel, stolových lámp a podlahových svietidiel. Je to v podstate 3-žilový kábel,  pokrytý vysokokvalitnou talianskou tkaninou (umelý hodváb, bavlna, ľan, juta…)  s priemerom iba 7 mm je oveľa tenší elektrický kábel pre vedenie 3 x 1.5mm2, takže perfektne funguje s našimi stropnými rozetami, objímkami, úchytmi, decentralizéermi, spínačmi a iným príslušenstvom určeným na výrobu vlastných svietidiel.

Máme starostlivo vybraný sortiment textilných káblov na osvetlenie vrátane bielej, čiernej, zelenej, šedej, bordovej a modrej. Máme tiež niekoľko textúr a možností opleteného (alebo skrúteného) textilného osvetľovacieho kábla v štýle vintage alebo štandardného hladkého textilného kábla. Pre každý štýl interiéru sa určite nájde a použije niektorá z danýcg variánt! Nižšie: v hornej časti je cca 9 mm napájací kábel pokrytý tkaninou a v spodnej časti je znázornený 7 mm priemer, 3 x 0.75mm2 – textilný kábel na osvetlenie.

Textilné elektrické káble pre vedenie 3 x 1.50mm2

Elektrický kábel pokrytý tkaninou je na druhej strane náročnejší ako kábel na osvetlenie a je vyrobený tak, aby zvládol viac sieťového napájania. Ako taký je tuhší a hrubší ako náš textilný svetelný kábel, čo pri 9 mm znamená, že sa nehodí k našim elektro komponentom; objímky, úchyty, spínače, stropné rozety a iné.

Elektrický kábel potiahnutý tkaninou je dobrý na prepájanie alebo výrobu vlastných predlžovacích káblov – čokoľvek, čo vyžaduje plné 240 V napájanie zo siete. Dokonalý spôsob, ako nahradiť škaredé bežné PVC káble a urobiť ich dizajnovejšími a štýlovejšími. Tieto káble môžete použiť ako pre elektrické spotrebiče, tak pre vedenie elektriny po povrchu pri Vintage interiéroch alebo na zostavenie vlastnej predlžovačky. Predtým, ako to urobíte, skontrolujte svoju záruku, pretože opätovné zapojenie vašich spotrebičov ju pravdepodobne zruší a požiadajte kvalifikovaného a registrovaného elektrikára, aby vykonal túto prácu. 

Dúfame, že tento návod jasne vysvetľuje rozdiel medzi 3 x 0.75mm2 a 3 x 1.50mm2 káblami potiahnutými tkaninou – ak máte pred kúpou nejaké otázky, napíšte nám a my vám radi poradíme.

 

Textilné káble pre Vaše osvetlenie

Textilné káble pre Vaše osvetlenie

Textilné káble pre Vaše osvetlenie

Už žiadne nevzhľadné svetelné káble znehodnocujúce výzdobu vášho interiéru! Ponúkame široký sortiment textilných káblov na osvetlenie ako samostatné dekoračné príslušenstvo.

Nájdite naše rôzne modely elektrických textilných káblov, dostupné v rôznych farebných verziách, v dĺžke podľa vášho výberu. Môžete tak svojmu osvetleniu dodať nádych súčasnosti a prepracovať svoje osvetlenie, dať „zastaralému“ osvetleniu nový život, prepájať moderné osvetlenie … a dokonca vytvárať originálne osvetlenie vďaka našej pôvodnej ponuke textilných káblov na ozdobu.

Bez ohľadu na prostredie (domov, kancelária, reštaurácia, obchod, podnik …) chápeme dôležitosť konzistencie farieb a štýlu, a preto máme množstvo možností, ktoré vám pomôžu nájsť to správne riešenie pre Vás. Vaše dokonalé osvetlenie. Ponúkame dvojžilové a trojžilové textilné káble v tvare lodného lana, hladké hodvábne textilné káble pre elegantné prevedenie alebo rôzne otočné káble pre elegantný strih s nádychom vznešenosti. Všetky textilné svetelné káble sa predávajú po metroch a je možné ich strihať tak, aby vyhovovali Vašim požiadavkám.

Prispôsobte si svoje svietidlo

Náš sortiment textilných svetelných káblov má zahŕňať niečo, čo dokonale zodpovedá vášmu štýlu interiéru. Osvetľovací kábel nie je rovnaký ako hlavné PVC elektrické káble. Vintage žiarovka visiaca z kusu textilného kábla môže byť všetko, čo potrebujete na premenu svojej miestnosti. Získajte kontrastný vzhľad s tienidlom v industriálnom štýle a žiarivými káblami, alebo si vychutnajte originálnu žiarovku a zaveste ho elegantným, hladkým čiernym káblom.
Textilný svetelný kábel bude dokonalým doplnkom vášho interiéru!

Chcete oživiť svoj interiér a osvetlenie? Neváhajte si vybrať z nášho sortimentu textilných káblov

CIAOBELLA LED DELO značky DAYLIGHT ITALIA

CIAOBELLA LED DELO značky DAYLIGHT ITALIA

Jedinečný a rafinovaný svetelný objekt

Ciaobella z kolekcie PORCELLANA je mimoriadne elegantná a moderná LED žiarovka. Veľké rozmery, povrchová úprava podobná porcelánu, vysoký tok, jemný dizajn a vysoký vizuálny komfort robia z tejto žiarovky jedinečný a rafinovaný svetelný predmet.

Žiarovky DELO sú schopné osvetliť všetky prostredia: domáce, obchodné, malé i veľké. Skutočný klenot, ktorý vychádza z talianskeho dizajnu a spája techniky starodávnych sklenených majstrov a spája sa s najlepšou a najefektívnejšou technológiou LED.

Daylight ITALIA predstavuje nový model módnej žiarovky DASH

Daylight ITALIA predstavuje nový model módnej žiarovky DASH

Dash je priehľadná módna žiarovka, ktorú je možné inštalovať aj na stenu aj na strop. Je vybavená LED žiarovkou s inovatívnym estetickým tvarom, ktorá je vhodná na vytváranie prekvapivých svetelných efektov na stene aj na strope. Vďaka zvláštnej konformácii a umiestneniu lineárnych klasických diód LED je schopná rozptyľovať svetlo do všetkých smerov priestoru pri zachovaní minimálnej výšky od stropu. Vysoký svetelný tok a možnosť stmievania robia žiarovku v priehľadnej verzii vhodnou na domáce aj komerčné použitie. Je k dispozícii v dvoch veľkostiach, s priemerom 170mm a výškou 100mm (6 W) alebo menšou, s priemerom 66mm a výškou 76mm (4 W). 

Veľká DASH 6W 500lm

Malá DASH 4W 300lm

Daylight ITALIA predstavuje nový model módnej žiarovky DASH.

Daylight ITALIA predstavuje nový model módnej žiarovky DASH.

Špeciálne žiarovky značky Daylight ITALIA.

Špeciálne žiarovky značky Daylight ITALIA

Žiarovky talianskej značky DAYLIGHT ITALIA v prvom rade dotvárajú prostredie, obohacujú ho a robia elegantným, luxusným al moderným. V druhom rade sú tu preto aby nám čo to aj osvetlili. Príbeh každej rady žiaroviek je dobrodružstvom, ktoré vzniká pozorovaním objektov a vyvíja oživenie geometrických tvarov, ktoré kombinujú najlepší zdroj LED.

Kolekcia žiaroviek Cristallo sa narodila z túžby replikovať hru svetla v odrazy fliaš a aspekty ich krištáľových skiel. LED zdroj je navrhnutý tak, aby vyhovoval efektu, ktorý chceme znovu vytvoriť, a je umiestnený v najlepšej polohe tak, aby neobťažoval výhľad, ale aby čo najlepšie premietal odrazy skla. Výsledkom je iskrivé, živé a nádherné svetlo. O ostatné sa postará vysoké farebné podanie (CRI90) a stmievanie každej žiarovky z tejto série.

Žiarovky z kolekcie Porcellana sa rodia z inej potreby: potreba vysokého vizuálneho pohodlia, rovnomerného a rozptýleného svetla na povrchu žiarovky viedla k použitiu mäkkých, zaoblených, veľkých tvarov. Veľmi osobitná úprava skla, ktorá je charakteristickým znakom tejto série žiaroviek, je ústredným bodom, na ktorom spoločnosť DAYLIGHT ITALIA trvá na zmiernení vyžarovaného svetla. Relaxácia, elegancia, svetlo sú predpokladom tejto série, CRI90 a stmievanie sú tým pravým doplnením jedinečnej tejto rady. Výzdoba a dizajn sú najčastejšie spojené s hrami často vyčerpaného svetla, a preto sa mylná predstava použitia zdrojov, ktoré produkujú málo svetla, mýli. Žiarovky z tejto série boli navrhnuté tak aby neoslepovali človeka a zároveň mu poskytovali dostačujúcu silu svetla.

Žiarovky DAYLIGHT ITALIA sú pri zachovaní vysokého vizuálneho pohodlia vybavené veľmi vysokými tokmi (550-600-850-1000-1500lm s možnosťou zmeny toku pre takmer všetky žiarovky). To znamená, že je možné získať oveľa viac svetla a estetická, svetelná a bytová kombinácia sa tak dostane na najvyššiu úroveň. Spoločnosť DAYLIGHT ITALIA má rada svetlo a rada premýšľa, ako ho v každodennom živote najjednoduchšie využiť.