Slide toggle

Kategória: Nezaradené

Teplota svetla ovplyvňuje náladu. Všimli ste si niekedy, ako osvetlenie môže ovplyvniť vašu náladu Prináša vám prirodzené svetlo

Teplota svetla ovplyvňuje náladu

Teplota svetla ovplyvňuje náladu. Všimli ste si niekedy, ako osvetlenie môže ovplyvniť vašu náladu? Prináša vám prirodzené svetlo pocit energie? Cítite sa ospalý, keď je osvetlenie slabé? Drsné nemocničné osvetlenie spôsobuje, že máte pocit nepríjemnosti. Prináša vám potom romantické osvetlenie svetla, aby ste sa uvoľnili? Dôvodom tohto efektu je teplota farieb osvetlenia. Štúdie s osvetlením zistili, že rôzne svetlé farby ovplyvňujú nálady, srdcové frekvencie a cirkadiánne rytmy. Rôzne intenzity svetla spôsobujú, že telo uvoľňuje rôzne hormóny. Vysoká teplota farieb spúšťa uvoľňovanie Serotonínu, čo ovplyvňuje našu úroveň nálady a energie. To sa označuje ako modré svetlo alebo studená teplota a vyskytuje sa prirodzene od slnka počas dňa. Ak chcete zvýšiť produktivitu a podporiť pozitívne prostredie, krátke modré vlnové dĺžky sú najlepšie. Nízka teplota farieb spúšťa produkciu a uvoľňovanie melatonínu, čo nás vedie k relaxácii a spánku. Nízka teplota farby sa často označuje ako teplé, červené svetlo a vyskytuje sa prirodzene na konci dňa. Použitím správnych svetelných farieb v správnom čase v priebehu dňa posilnuje schopnosť tela zostať v pohotovosti a aktívnom čase, keď to bude vhodné.

Thomas Alva Edison - prečo Edisonova žiarovka?

Thomas Alva Edison – prečo Edisonova žiarovka?

Thomas Alva Edison – prečo Edisonova žiarovka? – špecifikácia a životopis

Moderné svietidlá a žiarovky

Moderné svietidlá

Moderné svietidlá a žiarovky – Svietidlá trocha inak, ako sme bežne zvyknutý u našich starých rodičov, kde šlo predovšetkým o funkčnosť a čoraz väčší dôraz kladieme aj na dizajn.

ŽIAROVKY EDISON – EDISONOVE ŽIAROVKY

ŽIAROVKY EDISON – EDISONOVE ŽIAROVKY

Edison žiarovky sú pomenované po svetoznámom vynálezcovi Thomas Alva Edison. Bol jedným z najproduktívnejších a najvýznamnejších vedcov sveta, pod ktorého menom je patentovaných viac ako 1700 patentov. Medzi jeho najvýznamnejšie vynálezy patrí aj žiarovka. V roku 1879, dňa 21. októbra vydržala jeho prvá pokusná žiarovka svietiť vyše 13 hodín. Žiarovky vyrábané o niekoľko mesiacov neskôr mali svietivosť už cez tisíc hodín a postupne sa formovali a prechádzali vývojom. Zdrojom svetla bývalo uhlíkové vlákno v počiatkoch vývoja žiaroviek. Postupom času ho nahradilo volfrámové vlákno. Žiarovky s vláknami sú z dôvodu ich plytvania energiou ( žiarovka spotrebuje menej ako 10% energie na svetlo, zvyšných vyše 90% je vyžarovaných ako teplo ) postupne nahradené ekonomickejším riešením, a to žiarivkami ( zdroje LED alebo halogén ).

edison dekoračné žiarovky - www.ziarovky.eu

Edison žiarovky sú spojením moderných technológií a historického dizajnu. Svojim vzhľadom a spôsobom svietenia pripomínajú prvých predchodcov žiaroviek, ktoré svietili za pomoci dlhších, elektrickým prúdom rozsvietených vlákien. Vlákna v žiarovke sú rôznymi spôsobmi ťahané a tvarované, čo umožňuje navodiť najpestrejšie efekty. Edison žiarovky sú dokonalým spôsobom akým doladiť akýkoľvek priestor. Náladové osvetlenie, ktoré vytvárajú, ozvláštni priestor reštaurácie, či baru, ale podobne je vhodným doplnkom aj do obytných priestorov rodinných domov a bytov. Aj napriek tomu, že svetlo, ktoré z Edison žiarovky vyžaruje nie je tak výrazné,  dajú sa použiť ako sekundárne náladové osvetlenie v priestore. 

 

Dekoračné osvetlenie v podobe retro žiaroviek v historickom vzhľade