Kategória: PRÍSLUŠENSTVO

Príslušenstvo

Retro vypínače vyrobené z porcelánu, bakelitu® a zo skla

Kvalita zvonku aj z vnútra

Spínacie systémy značky THPG vyrobené z porcelánu a bakelitu® boli vyvinuté internými špecialistami. Vyrábajú sa v Durínsku (porcelánové kryty a stredové vložky), vo Vestfálsku (bakelitové kryty, stredové vložky a spínacie mechanizmy) a v Bavorsku (sklenené kryty). Na veľtrhoch pravidelne vidieť, ako architekti poklepávajú a ohmatávajú materiál, aby zistili, či je naozaj pravý. Čo je, samozrejme, nielen povrchovo, ale aj skrz-naskrz – pri pokrievkach z bakelitu® majú steny materiálu hrúbku minimálne 2,5 mm, sklenené pokrievky 4 mm a porcelánové pokrievky hrúbku 13 mm. Vnútorné fungovanie je prispôsobené: Hlavné jednotky pre otočné, kolískové a prepínače sú vyrobené z keramického materiálu. A: Naše otočné spínače sú stále skutočnými otočnými spínačmi, v ktorých sa kontakty otvárajú a zatvárajú otáčaním. V súčasnosti to nie je vždy tak, mnohé iné otočné spínače sú skutočne kolískovými spínačmi, ktoré sa ovládajú pomocou otočného gombíka. Rozdiel je cítiť aj počuť.

Vnútorná štruktúra: Keramické spínače

Ovplyvnené námornou elektrotechnikou. V niektorých odvetviach tieto typy otočných spínačov prežili až dodnes – vo všeobecnosti je to prípad, keď spoľahlivosť a odolnosť sú najvyššou prioritou a kde je kritické spoliehanie sa na robustnú mechanickú prevádzku spínačov napriek častému používaniu súprúdovej elektriny: v prípade stavby lodí a priemyselných aplikácií. Mechanizmy našich VYPÍNAČOV vyrába CAW (Casp. Arn. Winkhaus) v Halveri neďaleko Lüdenscheidu; vyrábajú elektrotechnické inštalačné produkty už od roku 1910 av úzkej spolupráci s nimi sme vyvinuli rad spínačov. Nadstredové zariadenie keramického spínača, ktorý sa skladá zo 42 častí, je výsledkom vysokej mechanickej presnosti: udržiava konzistentný kontakt spínača bez ohľadu na rýchlosť otáčania a je uzavretý s hlasným cvakaním – nielenže to skvele znie, ale tiež chráni materiál, pretože zabraňuje škodlivému oblúkovému efektu, ktorý môže vzniknúť aj pri striedavých prúdoch a dlhodobo poškodzuje kontakty spínača. Nadstredové zariadenie je tiež pozinkované, aby bola zaistená bezpečná prevádzka.
Všetky produkty značky THPG majú testovaciu značku VDE. Označenie CE sa používa na etikete obalu a na všetkých produktoch, ktoré podliehajú smernici CE.

Kryty a možnosti kombinácií

Jednoduché, dvojité a viacnásobné kombinácie. Vypínače a zásuvky sa dodávajú bez vonkajších krytov. Pre vložky série bieleho porcelánu sú k dispozícii čelné dosky ako jednoduché a dvojité kryty,  aj systémové čelné dosky. Vďaka predným krytom a čelným doskám sú možné rôzne kombinácie rôznych prvkov (napríklad zásuvka a vypínač) alebo identické prvky (napríklad tri elektrické zásuvky) je možné kombinovať a namontovať. Všetky porcelánové vypínače a zásuvky je možné kombinovať. Jedinou výnimkou sú dátové a telefónne zásuvky, antény
zásuvky a nástenné zásuvky reproduktorov, ktoré nie je možné namontovať do + porcelánového dvojitého krytu. Pre vložky čiernobielej série Bakelite® sú jednotlivék dispozícii okrúhle a štvorcové čelné dosky, okrúhle systémové čelné dosky ako aj štvorcové dvojité, trojité a štvornásobné čelné dosky. Pre čierne a biele bakelitové vložky pre sériu skla sú k dispozícii okrúhle jednoduché a systémové čelné dosky.

Biely »bakelit®. Bakelite® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Momentive Specialty Chemicals Inc. Séria bielych Bakelite® je vytvorená z rovnakého materiálu ako ten čierny. Biely materiál však vyrába iný výrobca. Presne povedané, nemalo by sa preto nazývať
obchodný názov Bakelite®, ale pod všeobecným názvom duroplast. Komu na uľahčenie rozlišovania predmetov používame pre predmety z čiernej série označenie Bakelite® += a pre biele duroplast.
Poznámka k inštalácii: Vzdialenosti vložiek vo všetkých viacnásobných a systémových krytoch sú v súlade so štandardným rozstupom 71 mm a možno ich jednoducho použiť s existujúcimi inštaláciami. Spínacie systémy sa hodia do všetkých štandardných podomietkových zásuviek.

 
Od nepríjemnosti k potešeniu: Porcelánový systém vypínačov

Porcelánový a keramický priemysel bol od začiatku elektrotechnického veku a niekoľko desaťročí nasledujúcich najvýznamnejším poskytovateľom elektrotechniky: Plášte, spínače a kryty boli vyrobené z tohto atraktívneho materiálu, ktorý má okrem estetických vlastností aj hmatateľné technické vlastnosti. výhody: izoluje a je extrémne húževnatý.
Je ťažké pochopiť, prečo dnešný porcelánový materiál pre elektrické spínacie systémy možno vo všeobecnosti nájsť iba v priemysle. Túto skutočnosť možno vysvetliť iba dominantnou podnikateľskou mentalitou „viac, rýchlejšie, lacnejšie“.
Výrobcovia technického porcelánu – sídliaci predovšetkým v Bavorskom lese a Durínsku – zúfalo hľadajú nové oblasti, v ktorých by uplatnili svoje vysoko rozvinuté zručnosti. Združili sme výrobcu elektrotechnických vypínačov z Vestfálska a výrobcu elektrotechnického porcelánu z Durínska. Výsledkom je tento porcelánový spínací systém, ktorý je na trhu už dvadsať rokov etablovaný. Je funkčný a príjemný v troch smeroch: na pohľad, na dotyk a na ucho (vďaka príjemnému „klack“ zvuku otočného spínača).

Predná doska a tlačidlo:
elektrotechnický porcelán…Všetky porcelánové diely pochádzajú zo Schierschnitz v Durínsku, kde sa elektrotechnický porcelán vyrába od roku 1913. Porcelán sa lisuje pod tlakom 35–40 MPa do kovových výliskov, následne sa glazuje a speká pri teplote 1320–1330 °C. (Použitý porcelán, typ C 110, spĺňa aj normy pre materiálové charakteristiky definované v DIN VDE 0335 časť 3.)… a duroplast. Z bezpečnostných dôvodov je vložka porcelánovej zásuvky tepelne tvarovaná v zodpovedajúcej farbe duroplastu.

Odporúčané:
Porcelánový vypínač bol ohodnotený ako „odporúčaný“ organizáciou pre práva spotrebiteľov Öko-Test. Ďalšie informácie nájdete v časopise Öko-Haus (4/2000). Všetky vypínače a zásuvky spĺňajú bezpečnostné predpisy Združenia VDE pre elektrické, elektronické a informačné technológie.

Čierny systém spínačov bakelit®

Druhý systém spínačov: čierny a bakelit®.
Porcelán a bakelit® koexistovali harmonicky mnoho rokov a obe farby, biely porcelán a čierny bakelit®, boli rovnako obľúbené. Zistilo sa, že syntetická živica Bakelite® je ideálnym materiálom pre elektrotechnické aplikácie: jej stabilita bola bezkonkurenčná a jej tepelná odolnosť a izolácia boli úžasné.
Materiál zostal bežný vo vypínačoch a zásuvkách až do 60-tych rokov, ale potom bol bakelit® nahradený lacnejšími syntetickými materiálmi. S rozšírením termoplastu ako nového spínacieho materiálu sa bakelit® prakticky vytratil zo scény. Neexistuje však žiadne porovnanie medzi bakelitom® a termoplastom: bakelit® je oveľa ťažší a príjemnejší na pohľad aj na dotyk. Je to spôsobené jeho výrobou. Namiesto toho, aby sa vyrábal procesom vstrekovania, sa bakelit® formuje priamo zo svojej surovej formy pomocou „matrixovej metódy“. Úspešným vývojom systému porcelánových vypínačov sme sa rozhodli obnoviť toto harmonické spolužitie. V úzkej spolupráci so spoločnosťou CAW sme vrátili stratené formy a nástroje do výroby a našli výrobcov materiálov, ktorí sú majstrami v spracovaní bakelitu® – zručnosť, ktorú už nemožno považovať za samozrejmosť. Výsledkom je systém spínačov Bakelite®: rovnako ako jeho porcelánový náprotivok je funkčne aj esteticky lepší ako ostatné syntetické výlisky.

Informácie o bakelitu®.
Keď si Leo H. Baekeland v roku 1908 zaregistroval patent na výrobu prvého úplne syntetického materiálu, bol si vedomý ťažkostí, ktorým čelil elektronický priemysel, ktorý nutne potreboval náhradný materiál za drahý materiál šelak. Jeho bakelit, vôbec prvý termosetový syntetický materiál, umožnil vyrábať predmety na každodenné použitie s relatívne nízkymi nákladmi pomocou lisovacích foriem. Nový materiál bol rýchlo prijatý na výrobu mnohých výrobkov pre domácnosť: počnúc gombíkmi a spínačmi, potom sa presunul do rádií, telefónov a dokonca aj písacích strojov. Všetky vypínače a zásuvky spĺňajú bezpečnostné predpisy. Združenia VDE pre elektrické, elektronické a informačné technológie.

Viac informácií a kompletný katalóg značky THPG nájdete TU: Katalóg THPG

 

rozdiel medzi elektrickými káblami - ziarovky.eu

Textilný elektrický kábel pre svietidlá a elektrický kábel pre vedenie – Aký je rozdiel?

Toto je veľmi dobrá otázka, pri ktorej sa stretávame s mnohými nejasnosťami, takže v tomto článku vám pomôžeme pochopiť rozdiely medzi textilným káblom pre svietidlá a textilným elektrickým káblom pre vedenie. Na prvý dojem by vám mohlo byť odpustené, že ste si mysleli, že tieto dva typy textilných káblov sú vzájomne zameniteľné. Každý z nich má veľmi špecifické použitie.

Textilné elektrické káble pre svietidlá 3 x 0.75mm2

Naše textilné elektrické káble 3 x 0.75mm2 na osvetlenie sú špeciálne navrhnutý tak, aby sa vyrovnali s nižšími energetickými nárokmi stropných závesných svietidiel, stolových lámp a podlahových svietidiel. Je to v podstate 3-žilový kábel,  pokrytý vysokokvalitnou talianskou tkaninou (umelý hodváb, bavlna, ľan, juta…)  s priemerom iba 7 mm je oveľa tenší elektrický kábel pre vedenie 3 x 1.5mm2, takže perfektne funguje s našimi stropnými rozetami, objímkami, úchytmi, decentralizéermi, spínačmi a iným príslušenstvom určeným na výrobu vlastných svietidiel.

Máme starostlivo vybraný sortiment textilných káblov na osvetlenie vrátane bielej, čiernej, zelenej, šedej, bordovej a modrej. Máme tiež niekoľko textúr a možností opleteného (alebo skrúteného) textilného osvetľovacieho kábla v štýle vintage alebo štandardného hladkého textilného kábla. Pre každý štýl interiéru sa určite nájde a použije niektorá z danýcg variánt! Nižšie: v hornej časti je cca 9 mm napájací kábel pokrytý tkaninou a v spodnej časti je znázornený 7 mm priemer, 3 x 0.75mm2 – textilný kábel na osvetlenie.

Textilné elektrické káble pre vedenie 3 x 1.50mm2

Elektrický kábel pokrytý tkaninou je na druhej strane náročnejší ako kábel na osvetlenie a je vyrobený tak, aby zvládol viac sieťového napájania. Ako taký je tuhší a hrubší ako náš textilný svetelný kábel, čo pri 9 mm znamená, že sa nehodí k našim elektro komponentom; objímky, úchyty, spínače, stropné rozety a iné.

Elektrický kábel potiahnutý tkaninou je dobrý na prepájanie alebo výrobu vlastných predlžovacích káblov – čokoľvek, čo vyžaduje plné 240 V napájanie zo siete. Dokonalý spôsob, ako nahradiť škaredé bežné PVC káble a urobiť ich dizajnovejšími a štýlovejšími. Tieto káble môžete použiť ako pre elektrické spotrebiče, tak pre vedenie elektriny po povrchu pri Vintage interiéroch alebo na zostavenie vlastnej predlžovačky. Predtým, ako to urobíte, skontrolujte svoju záruku, pretože opätovné zapojenie vašich spotrebičov ju pravdepodobne zruší a požiadajte kvalifikovaného a registrovaného elektrikára, aby vykonal túto prácu. 

Dúfame, že tento návod jasne vysvetľuje rozdiel medzi 3 x 0.75mm2 a 3 x 1.50mm2 káblami potiahnutými tkaninou – ak máte pred kúpou nejaké otázky, napíšte nám a my vám radi poradíme.

 

Textilné káble pre Vaše osvetlenie

Textilné káble pre Vaše osvetlenie

Textilné káble pre Vaše osvetlenie

Už žiadne nevzhľadné svetelné káble znehodnocujúce výzdobu vášho interiéru! Ponúkame široký sortiment textilných káblov na osvetlenie ako samostatné dekoračné príslušenstvo.

Nájdite naše rôzne modely elektrických textilných káblov, dostupné v rôznych farebných verziách, v dĺžke podľa vášho výberu. Môžete tak svojmu osvetleniu dodať nádych súčasnosti a prepracovať svoje osvetlenie, dať „zastaralému“ osvetleniu nový život, prepájať moderné osvetlenie … a dokonca vytvárať originálne osvetlenie vďaka našej pôvodnej ponuke textilných káblov na ozdobu.

Bez ohľadu na prostredie (domov, kancelária, reštaurácia, obchod, podnik …) chápeme dôležitosť konzistencie farieb a štýlu, a preto máme množstvo možností, ktoré vám pomôžu nájsť to správne riešenie pre Vás. Vaše dokonalé osvetlenie. Ponúkame dvojžilové a trojžilové textilné káble v tvare lodného lana, hladké hodvábne textilné káble pre elegantné prevedenie alebo rôzne otočné káble pre elegantný strih s nádychom vznešenosti. Všetky textilné svetelné káble sa predávajú po metroch a je možné ich strihať tak, aby vyhovovali Vašim požiadavkám.

Prispôsobte si svoje svietidlo

Náš sortiment textilných svetelných káblov má zahŕňať niečo, čo dokonale zodpovedá vášmu štýlu interiéru. Osvetľovací kábel nie je rovnaký ako hlavné PVC elektrické káble. Vintage žiarovka visiaca z kusu textilného kábla môže byť všetko, čo potrebujete na premenu svojej miestnosti. Získajte kontrastný vzhľad s tienidlom v industriálnom štýle a žiarivými káblami, alebo si vychutnajte originálnu žiarovku a zaveste ho elegantným, hladkým čiernym káblom.
Textilný svetelný kábel bude dokonalým doplnkom vášho interiéru!

Chcete oživiť svoj interiér a osvetlenie? Neváhajte si vybrať z nášho sortimentu textilných káblov

Distribúcia kvalitných elektro komponentov

Distribúcia kvalitných elektro komponentov vyrobených v Taliansku

Len nedávno sme sa stali oficiálnym distribútorom značky DayLight Italia. Táto značka vyrába a ponpka svoje výrobky v taliansku. Všetky výrobky sú nádherné a kvalitné. Sortiment je veľmi široký a tvoria ho rôzne typy žiaroviek, svietidiel, LED panelovy, LED trubíc a elektro komponenty ako napríklad: stropné rozety, objímky, zámky káblov, textilné káble, elektrické káble v tvare námorníckých lán, decentralizéri, nástenné svorky a úchyty, tienidlá a iné…

Medzi tzv “vlakové lode”, radíme žiarovky na obrázku nižšie. Jedná sa o kolekciu XXL, žiarovky ELEGANCE a LUXURY, ktoré sú vhodné do prestížnych hotelov, reštauácií, podnikov či do moderných domácnosti ktorých interiér chcete oživiť.

DAYLIGHT ITALIA Žiarovky

Veľmi zaujímavými žiarovkami sú žiarovky z kolekcie PORCELANNA. Už názov vystihuje že sa jedná o elegantné žiarovky vyrobené z porcelánu. Žiarovky boli navrhnuté to moderných interiérov tak, aby neoslepovali keď sa do nich človek napriamo pozrie.

Čo sa týka žiaroviek tu by sme sa trochu pozastavili. Spoločnosť začala vyrábať žiarovky, ktoré sú na našom trhu novinkou a ktoré v inom obchode nekúpite. Jedná sa o porcelánové žiarovky, SOFT FILAMENT žiarovky a v prvom rade LED žiarovky v umeleckých dizajnoch a v XXL veľkostiach. Tieto žiarovky sú nádherné a mohutné. Vyrábajú sa s dymovými, zlatými, zelenými, ružovými či modrými sklami. Žiarovky sú v tvare SPHERE.

Spoločnosť DAY LIGHT  ITALIA samozrejme ponúka stovky ďalších produktov, ktoré nájdete u nás v sortimente. V prípade že máte záujem stať sa našich Veľkoobchodným partnerom, neváhajte nás kontaktovať.

Tkaninové káble a vodiče. Sme veľmi hrdí na to, že ponúkame najširšiu škálu tkaninových káblov a vodičov na stránke www.ziarovky.eu

Tkaninové káble a vodiče

Sme veľmi hrdí na to, že ponúkame najširšiu škálu tkaninových káblov a vodičov. Všetky farebné šnúry a štýly optických káblov, ktoré sú tu zobrazené sú na sklade a sú pripravené na odoslanie ihneď po zadaní objednávky. Naše elektrické káble sú vyrobené z najvyššej kvality tkané plátené puzdro s 2 jadrami a dvojitá PVC izolácia. Táto dynamická škála tkaninových káblov je skvelým doplnkom v domácnostiach, obchodoch, reštauráciách s možnosťami žiarivých a neutrálnych farieb. Ak nenájdete farbu kábla tkaniny, ktorú hľadáte, neváhajte nás informovať a urobíme všetko pre to, aby sme uspokojili vaše potreby. Pri objednávaní káblov pokrytých káblom nie je k dispozícii minimálne množstvo objednávky a môžete miešať a prispôsobiť toľko farieb, koľko chcete.

Príslušenstvo k svietidlám, tienidla, objimky, ziarovky, svetlaPríslušenstvo k svietidlám, tienidla, objimky, ziarovky, svetla

Príslušenstvo k svietidlám

V našom sortimente nájdete nádherné retro objímky, textilné káble a držiaky na svietidla. Vyskladajte si svoje retro svietidlo na mieru do Vášho obydlia.

Tienidlá sa používajú na dekoračné efekty, na nasvetlenie bočnej steny, na ochranu žiarovky a objímky alebo len ako štýlový doplnok k svietidlu.

U nás nájdete široký sortiment moderných žiaroviek zo zrkadlovou vložkou v rôznych štýloch a veľkostiach. Neváhajte a odzobte svoju domácnosť modernými žiarovkami. EDISON je nádherná kolekcia dekoračných žiaroviek z 19. storočia. Každá žiarovka obsahuje nádherné vlákna a dekoračné sklo, ktoré robí z týchto žiaroviek umelecké diela.

V našom sortimente nechýbajú ani  kreatívne textilné a pvc vodiče (káble). Tieto nádherné kúsky spájajú stropné držiaky svietidiel s objímkami. Ako jediný vám ponúkame tieto nádherné, farebné a kreatívne vodiče. Neváhajte a vyberte si svoj dekoračný kábel.

Na vytvorenie Vášho svietidla na mieru je dôležitou súčasťou voľba objímky. V našom obchode nájdete mnoho druhov, typov a modelov objímok vhodných pre Vaše svietidlo. Snažíme sa sortiment dopĺňať a ponúkať čoraz novšie typy objímok.

Aby ste mohli svoje svietidlo ukotviť do stropu je potrebné zvoliť si stropný držiak. Stropný držiak je dôležitou súčasťou každého svietidla na mieru. Zabezpečuje nosnú silu pre dotyčné svietidlo a zároveň vytvára akúsi dekoráciu kábla so stropom.

Kompletné svietidlá vyrobené a poskladané výrobcom. Kombinácie farieb, materiálov a kvalitných objímok s vodičmi. Svietidlá na mieru poskladané práve pre Vás. Prajete si kúpiť už hotové svietidlo? neváhajte a vyberte si svoj model z nášho sortimentu.

 

Bezpečnosť bicyklovania v noci

Ak sa obávate bicyklovania v noci, naše bezpečnostné svetlo s laserom. Toto bezpečnostné svetlo sa pripája na váš bicykel a vytvára vysoko viditeľné červené pásy pozdĺž oboch strán bicykla, ktoré sa budú prispôsobovať podľa vašeho pohybu a budú upozorňovať šoférov na vašu prítomnosť.

Bezpečnostné svetlo má byť viditeľné na vzdialenosť viac ako kilometer, a to dokonca aj pod pouličným osvetlením a svetiel áut. Zariadenie produkujúce tieto lúče je vyrobené z odolného polykarbonátu. Pripevňuje sa k sedadlu bicykla. Zariadenie taktiež produkuje svetlo totožné s obyčajným výstražným svetlom bicykla. 3 batérie typu AAA ho dokážu poháňať až 20 hodín.

Podľa § 55 Zákona o cestnej premávke je každý cyklista pri jazde po krajnici povinný použiť reflexné prvky. Toto LED osvetlenie plní toto nariadenie. Implementácia zariadenia je veľmi jednoduchá.

modré-svetlo-na-bicykel-zvýšte-svoju-bezpečnosť-580x580 Svetlo-na-bicykel-s-laserom-v-červenej-farbe-580x580

Nové príslušenstvo a svietidlové držiaky

Radi vám oznamujeme že sme do nášho sortimentu pridali nové príslušenstvo vo forme textilných káblov, svietidlových držiakov a upevňovacích spojok na svietidlá v modernom aj historickom vzhľade. Časom do nášho soritimentu budeme pridávať nové farby textilných káblov a držiakov na svietidlá. V súčasnej dobe ponúkame rôzne typy nových mosádznych, strieborných, zlatých a čiernych objímok a držiakov. Nájdete ich v našom sortimente v kategórií náhradné diely a príslušenstvo. Pomocou náhradných častí si môžete doma svojpomocne vyrobiť a poskladať závesné svietidlá podľa vlastnej potreby. Dávame vám tým možnosť vyskladať si svietidlá, ktoré budú ladiť s vašou domácnosťou a izbou. Ponúkame mnoho farebných variánt káblov a objímok v historickej, ale aj modernej podobe. Vyzerajú štýlovo a sú vyrobené z kvalitných certifikovaných materiálov, v rôznych povrchových úpravach a farbách. Najpoužívanejšie sú z mosadze, hliníka a niklu. Neváhajte a poskladajte si svoje svietidlá ľahko a cenovo dostupne pre každého.

Kreatívne textilné káble na svietidlá

Architektonická inštalácia vytvorená Studio 8 1/2 predstavuje knižnicu obsahujúcu výhradne knihami súčasného umenia. Poskytuje veľa pohodlných miest na sedenie, rovnako ako počítač s veľmi bohatým video archívom súčasných umelcov. Inštalácia sa nachádza v hlavnej a zároveň najväčšej miestnosti, ktorá bola pár rokov opustená a predčasom sa v nej nachádzali staré turecké kúpele – Plovdiv, Bulharsko. Farby použité pre káble a vankúše – modrej a zelenej farby, boli špecifikované ako súčasť loga festivalu súčasného umenia "Urban Dreams", ktorého súčasťou bola výstavba novej knižnice. Celá inštalácia je vytvorená s obrovským rešpektom k jeho okoliu, pretože bez neho by tento efekt nebol tak silný. Textilné káble použité v tomto architektonickom skvoste nájdete aj v našom sortimente. 

 

4 5 8 7 3

 

Koncept a návrh: Studio 8 ½

Fotografie: arch. Vladislav Kostadinov / Studio 8 ½ /