Kategória: Návody a manuál

Návody a manuál

Svietidlá a osvetlenie – trendy 2016

Svietidlá a osvetlenie – trendy 2017

Svietidlá a osvetlenie – trendy 2017

Jeden zo zaručených spôsobov ako dodať vášmu interiéru, ten správny šmrnc je práve dobrá voľba moderného dizajnového svietidlá, ktorý bude zaručene patriť medzi najzaujímavejšie kúsky Vašej obývačky, jedálne, predsiene alebo celého interiéru vôbec.


Dizajnérskych značiek svietidiel nemá hraníc. Jednotkou na trhu sú už dlhú dobu talianske značky plné najrozmanitejších tvarov, veľkostí, materiálov a cenových relácií.
Svojimi rozmermi veľkorysé svietidlá zaznamenávajú obrovský úspech, niekedy im práve naopak robia konkurenciu menšie a subtílnejšie.
Pri výbere svietidlá je veľmi dôležité správne si vedieť zadefinovať si využitia daného priestoru, aby zvolené svietidlo vedelo správne odrážať potreby užívateľa a zároveň aby pôsobilo ako správne esteticky doladený mobiliár.
Vaša fantázia pri výbere do miestnosti, kam chcete svietidlá umiestniť sa medze naozaj vôbec nekladú, existuje však zopár trendov, ktoré sa v poslednej dobe stali vo svete interiérového dizajnu zaužívanými.
Častou otázkou je správna voľba svietidlá do obývacej izby. V takých prípadoch jednoznačne vyhráva kompozícia solitérneho, závesného svietidlá, situovaného priamo nad obývačkovým stolíkom. Zaujímavým riešením môže byť veľkorysé spustenie závesu svietidla priamo nad stolík. Svietidlo by však nemalo byť nižšie ako úroveň očí sediacej osoby, aby sa nestalo prekážkou pohody Vášho obývačkového sedenia.
Rovnaké svietidlá je možno aplikovať nad jedálenský stôl alebo v zasadacích miestnostiach. v takých to situáciách sa často uplatňuje motív rytmu -a , ide o opakovanie svietidiel za sebou.
Vašu pohodu pri večernom čítaní v obývacej izbe môže zaistiť aj Orave stojaté svietidlo, ktoré bude plniť ako význam pre vás praktický a vy ste mohol čítať svoju knihu s dostatkom svetlá, ale tak tiež tvorí veľmi vkusnú dekoráciu.

V chodbách, predsieňach a poprípade kúpeľniach je ideálnou voľbou rozmiestnenie bodového osvetlenia zabudovaného v podhľade, prípadne nástenné, ktoré nevytvára kontrast medzi osvetlenou a neosvetlenou plochou. Naopak, pri správnom umiestnení jednoliato osvetlí koridor. Ak je budovanie podhľadu problematické, najuniverzálnejším riešením je vždy stropné svietidlo, ktorého ponuka je azda najrozmanitejšia.
zvolením správnu polohu svietidla určujeme svetelnú pohodu interiéru. Tieto by sa mali správne doladiť svetelným zdrojom, ktorého intenzita je podmienená využitím priestoru.

V dnešnej dobe sú na trhu rôzne typy úsporných žiaroviek, halogénov s rozptylovým svetlom, zdroje s bodovým svetelným lúčom a iné svetelné zdroje.
Po výbere dizajnového svietidla zodpovedajúceho Vášmu štýlu a jeho doplnení o vhodný svetelný zdroj interiér Vášho príbytku ožije na nepoznanie, s čím vy budete určite spokojný.

EDISON štýl žiaroviek prenesie vašu udalosť na ďalšiu úroveň

Kde používať dekoračné žiarovky EDISON

Panovanie dekoračných žiaroviek Edison sa ešte neskončilo. Tieto elegantné žiarovky sa dodávajú ako v žiarivkových, tak v žiarovkových štýloch a ponúkajú jedinečnú oranžovú žiaru podobnú svetlu obyčajnej sviečky. Mnohí z nás stále využívajú tieto skvelé žiarovky Edison. Používme ich na zdobenie a vytváranie okolitých svetiel v domácnostiach a reštauráciách, v kuchyni a pod. Využitie je obmedzené len Vašou fantáziou.

Ručne vyrábané retro lampy

Do svojho domova by sme mohli pouvažovať o kúpe stolovej lampy alebo si ju môžeme vyrobiť. Mohli by sme rozobrať starý ventilátor a prerobiť ho na kreatívnu stolovú lampu v priemyselnom štýle.

Ručne vyrábané retro lampy

Dekorácia slávnostnej udalosti

Inovujte svoju vonkajšiu alebo vnútornú udalosť s teplou žiarou dekoračných žiaroviek Edison. Či už máte záujem osvetliť svadbu alebo vytvoriť jedinečnú atmosféru pre vašu večeru, EDISON štýl žiaroviek prenesie vašu udalosť na ďalšiu úroveň. Skúste použiť rad rôznych tvarovaných žiaroviek Edison a individuálne ich natiahnite v rôznych dĺžkach od stropu.

EDISON štýl žiaroviek prenesie vašu udalosť na ďalšiu úroveň

Použitie na čítanie v noci

Ak ste fanúšik modernej domácej dekorácie, možno budete chcieť kombinovať jednoduchú šnúru s veľkou žiarovkou EDSION, aby ste vytvorili jednoduchú, ale elegantnú lampu na čítanie. Treba poznamenať, že pred vytvorením nového čítacieho svietidla,  musíte starostlivo odmerať strop, aby ste nepoužili príliš vysokú alebo príliš nízku žiarovku a závesný vodič. Nikto sa nechce hrať na skokana, keď sa pokúša vypnúť svetlo predtým alebo po dobrom čítaní.

Ak ste fanúšik modernej domácej dekorácie, možno budete chcieť kombinovať jednoduchú šnúru s veľkou žiarovkou EDSION

Dekoračný štýl osvetlenia reštaurácie

Pre reštaurácie je dôležité, aby si zachovali nádhernú atmosféru. Osvetlenie zohráva dôležitú úlohu pri nastavovaní nálady, prezentácii jedla a dokonca aj v riadení reštaurácie.

Použitie žiaroviek Edison v reštaurácii môže pomôcť vyzdvihnúť romantickú náladu a dokonca pritiahnuť pozornosť hostí. Niektoré reštaurácie využívajú dekoračné žiarovky EDISON v celom priestore reštaurácie. Iní môžu zvážiť, či ich zavesia v blízkosti pokladnice alebo barovej plochy. Možnosti sú nekonečné.

Či už sa snažíte skrášliť svoju domácnosť, kuchynu alebo zlepšiť atmosféru reštaurácie, žiarovky Edison sú skvelým spôsobom, ako to dosiahnúť. Zistite, či sú žiarovky Edison dostatočne jasné pre vašu inštaláciu. Neváhajte nás v prípade potreby kontaktovať… radi vám poradíme.

Realizácia Klienta – Historické nástenné a závesné svietidlá

Pri realizácií klienta boli použité nástenné historicke svietidlá v kombinácií s drevom. Svietidlá vyzerajú štýlovo v kombinácií s dreveným stropom a drevenými zárubňami. Na steny boli použité Svietidlá Shadeless. Svietidlá majú čierny stropný držiak, zlatistú objímku a čierne tienidlo s priemerom 18cm.

Ako závesné svietidlá zvolil klient svietidlá z rovnakého modelového radu. Jedná sa o svietidlá s čiernym tienidlom s priemerom tienidla 30cm a priemerom tienidla 36 cm.  Svietidlá dokonalé zapadli k nástenným svietidlám Shadeless. Tieto svietidlá odporúčame kombinovať s tatrannským profilom alebo s dreveným stropom, drevenými trámami. Ako vidieť na fotodokumentácií od klienta, svietidlá sú vhodné do takéhoto prostredia. Hodia sa na chaty, bufety, reštaurácie a pod.

 

Kedy zvoliť nástenné a kedy závesné svietidlá?

Výber správneho osvetlenia nie je také ľahké ako sa môže zdať, ovplyvňuje nás nielen veľkosť, zavesenie ale aj cena, ktorá sa často líši podľa typu svietidla niekedy až drasticky. Často si musíme priplatiť za dizajnérsky kúsok, ktorý je niečím iný ako ten bežný, ktorý kúpime v obchode. Pri výbere si musíme uvedomiť ale jednu podstatnú vlastnosť, ktorou je svietivosť. Svietivosť veľa určuje, či už náladu alebo atmosféru, jej pôsobeniu sa jednoducho nevyhneme.

Platí pravidlo, že čím väčší priestor, tým väčšia svietivosť, čo je aj logické. Výrobcovia často odporúčajú  200 lm/m2 , čo znamená že ak máte 20m2 priestor potrebujete okolo 4000lm. Ak už máte dostatočne silné osvetlenie, určite zvažujete nástenné alebo závesné svietidlá. V prípade, že ste obmedzení umiestnením el. rozvodov, určite veľa nad tým nepremýšľajte, zvoľte také osvetlenie, ktoré viete bez problémov pripojiť. Ak máte viacej možností buď kombinujte oba typy osvetlenia, alebo zvoľte to, ktoré vám viacej vyhovuje. Nad stoly, barové pulty odporúčame závesné svietidlá. Najviac sa tu hodia tie, ktoré pozostávajú z častí, ktoré vysia dolu a odrážajú svetelné lúče napr. kryštáliky, kovové franforce a podobne.

Odporúčaná výška stropu by mala byť 3m a viacej, aby vám nové osvetlenie neprekážalo v pohyblivosti. Ak máte výšku stropu nižšiu zvoľte radšej nástenné, je to aj pre vašu bezpečnosť. Nebojte sa, že by takéto osvetlenie vyzeralo nudne. Skúste kombinovať viacej typov, materiálov. Krásne pôsobí aj kombinácia medzi moderným a vintage štýlom – stropné svietidlo v industriálnom štýle, svietidlo nástenné pozostávajúce z LED. Nebojte sa kombinovať, výsledok vás veľmi milo poteší, tomu verte.

Kto sme a čo ponúkame?

Sme tím kreatívnych umelcov, ktorí neustále hľadajú nový dizajn osvetlenia interiérov a exteriérov. Spolupracujeme s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi na projektoch, ktoré môžu pomôcť zlepšiť a inšpirovať nás všetkých k lepšiemu. Ponúkame netradičné, historické ale aj moderné produkty. Naša kolekcia nadčasovej klasiky, aktualizované a autentické reprodukcie poskytujú jedinečný pohľad a bezkonkurenčnú kombináciu inšpirovanú dizajnom, vysokou kvalitou a bezkonkurenčnou cenou. Každé ročné obdobie prinášame bohatstvo nových myšlienok vytriedených z nášho partnerstva s poprednými svetovými remeselníkmi, čo nám umožňuje predviesť svoje unikátne produkty, vášeň a vízie.

Vlastníte firmu či eshop s podobným tovarom, ste elektrikár, architekt alebo pracujete so sortimentom, ktorý ponúkame?

Hľadáme firmy, eshopy, obchodníkov na spoluprácu pri predaji nášho sortimentu. Z našej strany ponúkame zaujímavé veľko-obchodné ceny a množstevné zľavy, plus niekoľko spôsobov a postupov spolupráce.

Ako základnú zľavu poskytujeme 10% z objednávok ( zľava sa môže meniť podľa vybratého sortimentu ), časom pri väčších odberoch je možné mať vyššiu zľavu. Zľavy sú následne kalkulované podľa Vašich predošlých objednávok. Základná zľava vám bude uplatnená pri Vašej druhej objednávke.

Je ideálne ak nás vždy kontaktujete mailom s tým, že zašlete rovno aj linky na požadovaný tovar. My Vám obratom spracujeme cenovú ponuku so zľavou a termínom dodania.
Po jej odsúhlasení Vám zašleme zálohovú faktúru, po jej úhrade bude tovar objednaný a dodaný

Neváhajte nás v prípade záujmu kontaktovať a informovať sa na mailovej adrese ziarovky@ziarovky.eu

Preprava krehkých predmetov

Bezpečné balenie je nevyhnutnou súčasťou nášho baliaceho procesu. Keď si objednáte krehké predmety, ako sú sklenené žiarovky, kryštálové lustre, dekorácie zo skla a pod. Uvedomujeme si že nemôžeme na krehké predmety dávať pozor za prepravnú službu a nemôžeme byť so zásielkou každý krok na jej ceste k zákazníkovi, preto sa spoliehame na našu tajnú zbraň: bublinková fólia, pena. Všetky krehké zásielky starostlivo balíme do ochrannej fólie alebo peny.

Môžeme hrdo povedať že doteraz sa nám žiadna zásielka nevrátila a ani nebol oznámená ako zničenú, zlomená alebo poškodená.

Preprava krehkých predmetov Bezpečné balenie je nevyhnutnou súčasťou nášho baliaceho procesu

5 otázok týkajúcich sa osvetlenia miestnosti

Ak hľadáte nápad na osvetlenie miestnosti vo svojej domácnosti ste na správnom mieste. Odovzdáme vám pár našich tipov pre dokonalé a štýlové osvetlenie Vášho obydlia. Pri prerábaní osvetlenia v miestnosti je dobré položiť si najprv pár otázok. Je dôležité premyslieť si kam osvetlovacie teleso umiestníme, aký bude mať štýl a funkciu v danej miestosti. Tieto otázky si musíme položiť ešte pred samotnou kúpou osvetlenia.

1. Otázka: Čo v tejto miestnosti budem robiť?

Čo v tejto miestnosti budem robiť?

Osvetlenie je prvou dôležitou a funkčnou vecou vo Vašej domácnosti. Práve pre tento dôvod je dôležité vedieť čo v danej miestosti budete robiť. Je potrebné zvážiť v ktorej časti miestosti budeme robiť nejakú činnosť a aké silné osvetlenie v tejto časti budeme na dotyčnú činnosť potrebovať. Pokiaľ sa jedná o osvetlenie v kúpeni, je dobré siahnúť po moderných led svietidlách, ktoré majú funkciu osvetlenia zrkadla a Vašej tváre. Tento typ svietidla sa upevňuje nad umývadlo. Pokiaľ sa bude jednať o osvetlenie v obývacej izbe je potrebné siahnúť po stolových lampách, ktoré su veľmi praktické pre večernom osvetlení, keď čítame knihy alebo pozeráme TV. Pokiaľ si prajete osvetlenie do kuchyne je vhodné ísť do závesných svietidiel, ktoré budú vysieť priamo nad kuchynským stolom a budú rovnomerne osvetlovať celý stôl aj ľudí sediach pri nom. Typ závesných dekoračných svietidiel je vhodný na použitie do akéjkoľvek miestnosti, ktorá má vyšší strop. Je to bezpečné a pohodlné riešenie. 

 

2. Otázka: Je tu niečo čo by som chcel zdôrazniť?

Sú v miestnosti nejaké tmavé oblasti?

Nezabúdajte, že keď večer zapadá slnko, dostáva priestor práve Vaše osvetlenie a Vaše lampy alebo svietidlá. Svietidlá a osvetlenie môžu byť použité pre zdôraznenie neobvyklej miestnosti, akou je napríklad tehlový múr, dekoračné stena alebo omietka, línia vytvorených skríň, nosníkom a ďalších architektonických prvkov. Nepriame osvetlenie pritiahne pozornosť každého diváka, priamo k týmto neobyčajným prvkom. Na nepriame osvetlenie sú vhodné práve nástenné svietidlá, ktoré budú ozdobou Vašich stien a budú tvoriť diskrétne osvetlenie v miestnoti. 

 

3. Otázka: Sú v miestnosti nejaké tmavé oblasti?

Je tu niečo čo by som chcel zdôrazniť?

V takmer každej miestnosti sa môžu nachádzať oblasti, ktoré nevyužívame a tým pádom nepotrebujú osvetlenie. Taktiež môže byť tento priestor vyplnený iným objektom, či už sochov, skriňou alebo inou dekoráciou. Najlepším príkladom sú samotné rohy v miestosti do ktorých svetlo nezachádza a neosvetluje ich. Neosvetlené oblasti môžu na diváka pôsobiť nepríjemne a nehostinne. Je potrebné uistiť sa, že bude každá časť priestoru perfektné osvetlená a bude v miestnosti dosiahnuté príjemné osvetlenie. Vrstvenie jednotlivých svietidiel vám pomôže umiestniť svetlá v rôznych výškach a tým aj zaistiť dostačujúce osvetlenie celej miestnosti.

 

4. Otázka: Sú moje svietidlá stmievateľné?

Sú moje žiarovky stmievateľné?

Jedným z najviac nákladových myšlienok pri domácich osvetleniach je inštalácia stmievačov v domácnosti. Ich veľkým plusom a bonusom je, že dávajú osvetleniu schopnosť tzv. multitaskingu. Pri práci si môžete osvetlenie zapnúť na maximálne možné a pri pozeraní TV alebo relaxovaní si nastavíte jas na menší. Tým vytvoríte diskrétne osvetlenie len za pomoci stmievača. Pomocou stmievačov si môžete zaobstarať relaxačné, diskrétne či už pracovné prostredie veľmi jednoducho a nenámáhavo. Doporučujeme používať v domácnosti aj dekoratívne stolové lampy, ktoré mávajú taktiež funkcie stmievania.

 

5. Otázka: Aký štýl chcem?

Aký štýl sveitidiel a osvetlenia chcem?

Asi najdôležitejším bodom je otázka štýlu osvetlenia a svietidiel ako takých. Je dobré starostlivo zvážiť, aký štýl osvetlenia si vyberiete, či chcete moderný alebo historický štýl. Či sa osvetlenie a svietidlá hodia k typu nábytku, či sú v približne rovnakej farbe alebo v rovnakom dizajne. Musíte sa uistiť, že bude celý interiér v rovnováhe. Môžete si vybrať rôzne témy a štýly osvetlovacích zariadení. Historické, rustikálne, retro, moderné vzhlady alebo vyberať podľa použitého materiálu akým sú svietidlá vyrobené z dreva, silikónu, hliníka, kvalitného kovu, plastu a pod. Taktiež robí svoje výber farby. Ponúkame historické svietidlá v mosadzných, čiernych, bronzových, strieborných a zlatých odtieňoch. V moderných miestnostiach výborne vyniknú pestro farebné svietidlá v bežných farbách ako červené, zelené, žlté, modré, biele, čierne, ružové a iné farby.

Týchto päť otázok by vám malo pomôcť nájsť najlepší spôsob, ako osvetliť a zároveň ozdobiť izbu.

 

Ako prerezať RGB LED pásik a použiť spojku

Ako prerezať RGB LED pásik a použiť spojku
LED pásik je univerzálny produkt, ktorý je možné prispôsobiť Vašim potrebám. Pre jednotlivé typy je možné narezať dané dĺžky. Prezrite si nasledujúci návod ako správne rezať LED pásiky a následne ich spájať spojkami. 
1.) Nájdite čiaru na prerezanie
Pri rezaní LED pásikov veľmi dôležité obmedziť rez na danú čiaru medzi medenými bodkami. Pokiaľ prerežete pásik na inom mieste alebo mimo medeného spoja, nebude pásikom viesť žiadny prúd – čiže bude nefunkčný. 
Nájdite čiaru na prerezanie
2.) Rez cez medený spoj
Použite ostré nožnice na prerezanie daného LED pásika. 
Rez cez medený spoj
3.) Použitie spojky
Spojka môže byť použitá iba vtedy, keď je hornou stranou nahor. Je dôležité určiť polaritu LED pásika, rovnako ako keď niekedy pripájate drôt.
Použitie spojky
4.) Vytiahnite čierny plast
Jemne vytiahnite čierny plastový diel. Dbajte na to, aby nebol ťahanie príliš tvrdé a nepoškodilo konektor.
Vytiahnite čierny plast
5.) Odlepte lepiacu pásku 
Odlepte pomaly kúsok po kúsku spodnú lepiacu pásku.
Odlepte lepiacu pásku
6.) Vložte LED pásik do konektora
Vložte LED pásik do konektora a skontrolujte polaritu drôtov. Čierny vodič musí byť pozitívny. Medený spoj by mal byť jemne viditeľný ako na obrázku. Spojku je možné použiť na oboch koncoch LED pásu. V prípade použitia na opačnom konci, skontrolujte opäť polaritu drôtov.
Vložte LED pásik do konektora
7.) Zabezpečte spoj konektora
S konektorom medzi 4 prstami uzatvorte čierne plastové vložky.
Zabezpečte spoj konektora
8.) Otestujte konektivitu
Pripojte spoj k zdroju elektrickej energie a otestujte konektivitu.
Otestujte konektivitu
Na našej webovej stránke používame súbory cookies. Prezeraním našej webovej stránky súhlasíte s ich používaním a ukladaním do Vášho prehliadača. Viac informácií | Zatvoriť